Komentāri

Piektdiena, 20. oktobris, ir Vietvārdu diena, un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks “Vietvārdu talkas” noslēguma pasākums.

Kā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūta pārstāve Sanda Rapa, pēc viņas vērtējuma, “Vietvārdu talka” ir izdevusies veiksmīgi, jo pusgada laikā izdevies savākt vairāk nekā 4000 vietvārdu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Sanda Rapa
Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūta pārstāve

Savulaik Jānis Endzelīns 1911. gadā publicēja aicinājumu vākt vietvārdus, un viņam sanāca gaidīt 30 gadus. Mēs pa pusgadu esam savākuši vairāk nekā 4000 vietvārdu. It kā tas ir daudz, bet arī maz, jo Latvijā vajadzētu būt aptuveni miljonam vietvārdu.

Rapa skaidro, ka mazo vietvārdu “mūžs” ir vidēji 50 gadu.

Noslēdzoties pašmāju vietvārdu iemūžināšanas akcijai “Vietvārdu talka”, piektdien, plkst. 13 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies akcijas noslēguma pasākums, lai iepazīstinātu ar talkas “ražu” un suminātu čaklākos talciniekus un vietvārdiem bagātākos novadus.

Kopš pirmās vietvārdu talkas, ko aizsāka valodnieks Jānis Endzelīns, pagājuši jau simts gadu. Pēdējās desmitgadēs vietvārdu vākšana pierimusi, un daudzi mazie vietvārdi – piemājas pļavu, lauku, mežu un citu ģeogrāfisku objektu nosaukumi, kuru mūžs bieži vien nepārsniedz pusgadsimta slieksni, līdz ar saviem stāstiem draud izzust un tapt aizmirsti, tā arī nerodot iespēju tikt pierakstītiem.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl