Komentāri

Par Baltiju un Rietumeiropu savienojošā dzelzceļa projekta Rail Baltica vadītāju izvēlēta Baiba Rubesa, šodien paziņojis satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Tādējādi B. Rubesa kļūs par akciju sabiedrības RB Rail valdes priekšsēdētāju, un šim amatam viņa izvēlēta no vairāk nekā desmit kandidātiem.

B. Rubesa iepriekš strādājusi vairākās bankās un vadījusi uzņēmumu Statoil Latvija.

Sarunā ar TV3 Ziņām viņa norādīja, ka darbu uzņēmumā sāks oktobrī. Viņas ieskatā, Rail Baltica ir viens no vērienīgākajiem un interesantākajiem loģistikas projektiem mūsdienu Ziemeļeiropā.

B. Rubesa arī solīja rūpēties, lai ar dzelzceļa izbūvi neapmierināto būtu pēc iespējas mazāk, tomēr pilnībā to novērst nevarot.

“Būs vienmēr tādi risinājumi, kas kaut kādiem cilvēkiem, iedzīvotājiem, uzņēmumiem utt. nav pa prātam. Jautājums ir tāds, vai varēs atrast pareizos risinājumus vai nu projekta uzlabošanai, kas ļoti bieži tā arī notiek, konsultējoties ar sabiedrību, vai arī kaut kur būs arī cilvēki, kas vienalga jutīsies kā zaudētāji,” pauda B. Rubesa.

Triju Baltijas valstu kopuzņēmums RB Rail tika dibināts pagājušā gada novembrī. Tā uzdevums ir organizēt dzelzceļa projektēšanu, būvniecību un mārketingu. Eiropas standarta platuma dzelzceļa līniju Rail Baltica paredzēts sākt celt 2020. gadā. Lielāko daļu līdzekļu varētu piešķirt Eiropas Savienība.

Foto no piketa pret Rail Baltica tuneļa būvi zem Āgenskalna:

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl