Rubesa: Akcionāru nesaskaņas var kavēt ”Rail Baltica” projekta pabeigšanu laikā

Pievienot komentāru

Akcionāru nesaskaņas var kavēt dzelzceļa projekta “Rail Baltica” laicīgu pabeigšanu un Eiropas Savienības (ES) finansējuma apgūšanu, tā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” teica Baltijas valstu kopuzņēmuma “RB Rail” valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa.

“Finansējums ir viens no lielākajiem riskiem. Tas finansēšanas mehānisms ir uzstādīts ar ļoti skaistu virsrakstu “Use it or lose it” jeb “Izmanto vai zaudē”. Pagaidām mēs iekļaujamies  aktivitātēs, nav pamata domāt, ka mēs varētu zaudēt. Bet mēs kavējamies vienā īpašā nosacījumā, kas ir par to, kā veidot integrētu organizāciju, lai varētu projektu ieviest. Ir dažas citas lietas, kur mēs kavējamies paveikt darbu atbilstošā veidā, lai var pielietot būvprojektēšanai. Te iet runa par dažādiem procesa tehniskajiem nosacījumiem”, skaidro Rubese.

Vienlaikus Rubese nekomentē “RB Rail” Igaunijas un Lietuvas akcionāru balsojumu par viņas atstādināšanu no vadītājas amata, norādot, ka nebija klāt akcionāru sapulcē, tāpēc nevar komentēt akcionāru izvēli. Viņa gan atzīmē, ka regulāri nākas saskarties ar visu trīs Baltijas valstu akcionāru interesēm un velmi iejaukties lēmumu pieņemšanā.

Tāpat viņa uzsver, ka ka akcionāriem būtu jāstrādā konstruktīvi un integrēti, lai nekavētu vairāk nekā piecu miljardu eiro vērto investīciju projektu. Rubesa atgādināja, ka ES finansējums projektam ir 85%, bet katra no dalībvalstīm sedz 5% no nepieciešamo investīciju apmēra, taču kavēšanās ar projekta realizāciju var samazināt ES finansējuma apmēru.