Komentāri

Akcionāru nesaskaņas var kavēt dzelzceļa projekta “Rail Baltica” laicīgu pabeigšanu un Eiropas Savienības (ES) finansējuma apgūšanu, tā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” teica Baltijas valstu kopuzņēmuma “RB Rail” valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa.

“Finansējums ir viens no lielākajiem riskiem. Tas finansēšanas mehānisms ir uzstādīts ar ļoti skaistu virsrakstu “Use it or lose it” jeb “Izmanto vai zaudē”. Pagaidām mēs iekļaujamies  aktivitātēs, nav pamata domāt, ka mēs varētu zaudēt. Bet mēs kavējamies vienā īpašā nosacījumā, kas ir par to, kā veidot integrētu organizāciju, lai varētu projektu ieviest. Ir dažas citas lietas, kur mēs kavējamies paveikt darbu atbilstošā veidā, lai var pielietot būvprojektēšanai. Te iet runa par dažādiem procesa tehniskajiem nosacījumiem”, skaidro Rubese.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienlaikus Rubese nekomentē “RB Rail” Igaunijas un Lietuvas akcionāru balsojumu par viņas atstādināšanu no vadītājas amata, norādot, ka nebija klāt akcionāru sapulcē, tāpēc nevar komentēt akcionāru izvēli. Viņa gan atzīmē, ka regulāri nākas saskarties ar visu trīs Baltijas valstu akcionāru interesēm un velmi iejaukties lēmumu pieņemšanā.

Tāpat viņa uzsver, ka ka akcionāriem būtu jāstrādā konstruktīvi un integrēti, lai nekavētu vairāk nekā piecu miljardu eiro vērto investīciju projektu. Rubesa atgādināja, ka ES finansējums projektam ir 85%, bet katra no dalībvalstīm sedz 5% no nepieciešamo investīciju apmēra, taču kavēšanās ar projekta realizāciju var samazināt ES finansējuma apmēru.

 

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl