1 komentārs

Viena no Latvijas senākajām augstskolām – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) – svin 155. jubileju.

Jubilejas nedēļā notiek vairāki nozīmīgi pasākumi, tostarp RTU vēstures muzeja atklāšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Augstskolas vēsture sākās 1861. gadā ar cara Aleksandra otrā pavēli par skolas izveidi. Kopumā RTU savas pastāvēšanas vēsturē var lepoties ar 140 tūkstošiem absolventu. Dažādos laikos RTU saukta arī par Rīgas Politehnisko augstskolu un Politehnisko institūtu.

Svinot savu 155. jubileju, otrdien, 10. oktobrī atklāta arī RTU Vēstures muzeja ekspozīcijas zāle, Kronvalda bulvārī.

Leonīds Ribickis
RTU rektors

Pēc gadiem 20 ārzemnieki un vietējie studenti būs līdzsvarojušies, mums ir 15 tūkstoši studentu, un tas ir optimāls skaitlis.

RTU 155 gadu jubilejas nedēļā notiek zinātniska konference, tiek godināti profesori, rektori un akadēmiķi. Tāpat notiks svinīga RTU Senāta sēde, bet 14. oktobrī – jubilejas kulminācija, svinīgais sarīkojums un balle.

TOP komentāri

  • Lùcija Berķe
    +1 +1 0

    Lùcija Berķe

    Daudz laimes 155.DZIMSHANAS DIENÀ!
    GARASPÈKU,GRIBASSPÈKU,VEIKSMI!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl