RTU studentiem dažādi piedāvājumi, kā attīstīt degradētas vai pašlaik neizmantotas teritorijas

1 komentārs
RTU studentiem dažādi piedāvājumi, kā attīstīt degradētas vai pašlaik neizmantotas teritorijas

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti – jaunie arhitekti – snieguši unikālus piedāvājumus, kā attīstīt esošas un arī jaunas teritorijas Latvijā, kā arī citās Eiropas valstīs.

Siguldas novada dome naudu jau atradusi un gatava aktīvi piedalīties olimpisko sportistu izmitināšanā. Savukārt Rīgas Tehniskās universitātes studentei Anetei Soldānei jau gatavs piedāvājums mērķa īstenošanai. Anete uzskata, ka svarīgākais ir padomāt par to, kas notiks ar ciematu, kad olimpiāde būs noslēgusies.

Anete Soldāne
RTU arhitektūras maģistre

Būtībā tā arī ir šī lielākā kļūda, kāpēc šie ciemati kļūst par “ghost city” jeb par tukšām pilsētām, jo tās veido ar šo mērķi – tikai olimpiskās spēles, bet pašvaldības neizdomā, kā šīs vietas funkcionēs pēc tam. Ja arī ir domājušas, tad nav plāna, kā to novest līdz galam, bieži pietrūkst naudas. Tad tāpēc mana doma ir par 60 līdz 70% orientēties uz šo funkcionēšanu pēc.

Jaunā arhitekte projektu izstrādāja ciešā sadarbībā ar Siguldas domi. Piemēram, sportistu ēdnīca pēc spēlēm varētu kļūt par jaunu bērnudārzu. Arhitekte ir gatava piedalīties konkursā, ja Sigulda kļūs par olimpiešu uzņemošu pilsētu.

RTU studentiem ir vēl daudzi un dažādi piedāvājumi, kā attīstīt degradētas vai pašlaik neizmantotas teritorijas Rīgā un citviet Latvijā, kā arī Eiropā.

Tā, piemēram, netālu no universitātes Ķīpsalā, pāri Zunda kanālam, RTU arhitektūras maģistre Inese Guste saskatīja lielisku vietu zinātnes un uzņēmējdarbības centram.

Inese Guste
RTU arhitektūras maģistre

Pašā teritorijā tiek risināta uzņēmējdarbība un arī īslaicīga palikšana, kas būtu vieta kādiem lektoriem, pasniedzējiem.

Par Ineses piedāvājumu un arī pārējiem var stāstīt ļoti ilgi, bet galvenā ideja ir attīstīt pašlaik pamestas un neizmantotas teritorijas.

RTU arhitektūras maģistre Laura Miezīte ķērusies klāt daļēji pamestai teritorijai Amsterdamā. Viņa pati jau kādu laiku strādā Nīderlandes galvaspilsētā, tāpēc izvēlējās šo pilsētas vietu attīstīt kā modes centru.

“Šis projekts piedāvā to, ka modes industrijas elementi jeb funkcijas tiek apvienotas gan arhitektoniskā izteiksmē, kā arī funkcionālā veidā,” saka Miezīte.

Šādā un līdzīgā veidā studenti ir veltījuši veselu studiju gadu, lai rastu jaunu lietojumu daudzām pilsētu un lauku teritorijām.

RTU  profesore Sandra Treija norāda, ka studentu darbi šogad īpaši izteikti ir vērsti uz dažādu teritoriju piemērošanu mūsdienu un nākotnes prasībām. Tāpēc teritoriju īpašnieki un pašvaldību iedzīvotāji ir aicināti iepazīties ar radošajām idejām.

“Gan aicinātas nākt pie mums, gan arī pēc izstādes mēs ar šiem darbiem brauksim uz dažādām vietām. Tāpēc ceram, ka cilvēki nāks skatīsies, un varbūt kādas idejas tiks īstenotas,” saka Treija.

Piemēram, par Siguldas olimpisko ciematu un vēl vairākām citām idejām ir ieinteresējušies vairāki interesenti, kuri jauno arhitektu darbos saskata iespēju ideju realizēšanai.

1 komentārs