RTU nodibināts Zināšanu vadības centrs, kas palīdzēs sekot līdzi pasaules tendencēm augstākajā izglītībā

0 Komentāru

Zinātnieki, mācībspēki, darba dēvēji un politiķi meklē veidus, kā uzlabot augstākās izglītības konkurētspēju un tautsaimniecisko efektivitāti.

Lai sekotu līdzi pasaules tendencēm augstākajā izglītībā, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) nodibināts īpašs Zināšanu vadības centrs. Tas secinājis, ka pēdējā laikā studenti arvien biežāk izvēloties atvērtā tipa universitātes, kurās var brīvi mainīt programmas un priekšmetus.

RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps norāda: “Jauna tendence papildus tam ir tas, ka viņiem ir iespēja daļu no šī studiju procesa neapgūt universitātē uz vietas, bet attālināti un digitāli, kā arī viņiem ir iespēja šo te studiju procesu pagarināt vai saīsināt.”

Katru gadu e-vidē īstenotais izglītības tirgus pieaug par 24%, kam Latvijas augstskolas nespēj turēt līdzi. Tās arī būtiski atpaliek Starptautiskajā augstskolu reitingā, netiekot augstāk par TOP 800. Kaimiņi sasnieguši krietni labākus rezultātus – lietuvieši jau ierindojušies piecsimtniekā, bet igauņu Tartu Universitāte – pat trīssimtniekā.

0 Komentāru