RTU izlaidumu rīko Spilves lidlaukā “drive-in” formātā

0 Komentāru
RTU izlaidumu rīko Spilves lidlaukā “drive-in” formātā
ULDIS ĀBOLIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Rīgas tehniskajā universitātē (RTU) 17.jūlijā izlaidms, diplomus saņemot aptuveni 1000 absolventu, un šoreiz tas notiek Spilves lidlaukā “drive-in” formātā epidemioloģiskās drošības labad, vēsta TV3 Ziņas.

Tā sauktajā, “drive-in” formatā izlaidumā būs teju vai elementi no ātrās apkalpošanas ēstuvēm, kad, sēžot auto, jums pienes burgeri.

Ja absolvents nav vakcinēts, nav pārslimojis Covid-19 un viņam nav testa, tad sēž automašīnā un nekāpj ārā. Pie mašīnas pienāk fakultātes dekāns un prodekāns, pa auto logu iedod absolvēšanas diplomu un pa logu uztaisa arī kopbildi.

Taču, ja absolvents ir Covid-19 drošs, drīkst izkāpt no auto un saņemt diploma savas fakultātes teltī, pēc tam atgriežoties atpakaļ automašīnā. Šovakar izlaidums ir astoņu fakultāšu studentiem. Lēsts, ka Spilves lidlaukā varētu ierasties pustūkstotis auto.

Kamēr katram no 1000 absolventiem pasniedz diplomus, lai tas sajūtu ziņā nepārvērstos par bezjēdzīgu sēdēšanu sastrēgumā, ir speciāla izklaides programma. Ir radīta speciāla FM frekvence – 88,1. Absolventi to uzslēdz savu automašīnu radio. Tajā translē mūziku, visu uz galvenās skatuves notiekošo. Proti, visu auto priekšā ir skatuve, uz kuras līdz pat pusnaktij uzstājas dažādas grupas un DJ. Koncerts sāksies deviņos. Pārsteiguma mūziķi solīti uz vienpadsmitiem.

Pēcāk arī tradīcija – akadēmiskā tērpa cepuru salūts. Gaisā tiek mestas cepures.

Kā saka RTU, šāda”drive-in” formāta citviet Baltijā neesot. Pirms Covid RTU izcēlās ar visai plašām izlaiduma svinībām. Tās notika arēnā Rīga ar teju deviņu tūkstošu cilvēku klātbūtni.

0 Komentāru