RTU ieradusies pirmā skolēnu grupa no Ķīnas – unikālā projektā mācīsies latviešu valodu

4 komentāri

Rīgas Tehniskajā universitāte (RTU) mācības uzsākuši pirmie 20 ķīniešu skolēni. Pekinas valdības finansētā projekta ietvaros viņi mācās latviešu valodu.

Skolniece Džou Tong no Pekinas nesen pārtapa par Māru. Šo latviešu vārdu viņa izvēlējās pati. Uzsākot mācības RTU, pieņemt latviešu vārdus uz mācību laiku nolēmusi visa grupa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Džou Tong
(Māra) Skolniece no Ķīnas

Māra ir kā Dievs Latvijas kultūrā. Es gribu vairāk mācīties latviešu valodu. Jo mani interesē visas lietas, piemēram, mani interesē fotografēt arhitektūru vai dabas skatu Latvijā. Mani interesē lasīt grāmatas vai skatos filmas Latvijā. Jo es domāju, ka latviešu domas ir ļoti interesantas.

RTU “E-studiju” un humanitāro zinātņu fakultātē studijas uzsāka pirmā ķīniešu skolēnu grupa. Pirms tam divus gadus viņi latviešu valodu mācījās savā dzimtajā skolā Pekinā.

Skolotāja skaidro, – dažu latviešu burtu izruna ķīniešiem esot īstas mokas.

Lai stiprinātu ekonomiskās saiknes ar Austrumeiropu, Pekinas valdība pieņēmusi lēmumu finansēt četru valodu apmācību, – poļu, čehu, ungāru un latviešu.

Igors Tipans
RTU Ārzemju studentu departamenta direktors

Ir šī te ideja attīstīt “Zīda ceļu”. RTU ir Zīda ceļa universitāšu asociācijā, tā ideja diezgan aktīva. Attīstīt šis tirdzniecības, politiskās, ekonomiskās saites. Mēs tur ļoti labi iederamies. Jo Latvija ir viens no šī Zīda ceļa galiem pie jūras.

Projekts paredz, ka divus gadus skolēni valodu apgūst savā vidusskolā, pēc tam gadu mācās attiecīgajās valstīs, tad atgriežas Pekinā lai pabeigti skolu, pēc tam stājās universitātē. Pasniedzēji ir gandrīz pārliecināti, – atbiruma nebūs.

Marinas Platonova
RTU E-studiju un humanitāro zinātņu fakultātes dekāne

Viņi uztver šo gadu kā unikālu iespēju. Un viņi saprot,- ja viņi izgāzīsies, tad otras iespējas viņiem tādas nebūs. Tāpēc viņi ļoti rūpējās par savām sekmēm un par savām zināšanām. Tas ir ļoti interesanti vērot, kā 17 gadīgs bērns apzinās, cik augstas likmes ir liktas.

Pašlaik uz Rīgu mācīties latviešu valodu ir atbraukuši pirmie 20 skolēni no Ķīnas. Bet ir plānots, ka projekts varētu turpināties, pie tam abu valstu virzienā.

Iespējams, ka ar laiku kaut kas līdzīgs varētu tikt izveidots arī skolēniem no Latvijas, kuri tad attiecīgi varētu studēt ķīniešu valodu.

 

TOP komentāri

 • Linda Cepurniece
  +2 +2 0

  Linda Cepurniece

  Par to pašu domāju skatoties dok.filmu Ručs un Norie. Atbrauc japāniete pētīt suitu tradīcijas, iemācās latviešu valodu pāris mēnešos,un pēc tam to māca saviem draugiem Japānā.
 • Laila Vīndedze
  +2 +2 0

  Laila Vīndedze

  Noskatījos sižetu un apbrīnoju kā ķīniešu meitene, kas devusi sev vārdu Māra, tik labi runāja latviešu valodā! Cepuri nost, liela daļa nodzīvo 40 gadus un vairāk un nevar izdvest nevienu skaņu latviski!
 • Vispārs Argumentis
  +1 +1 0

  Vispārs Argumentis

  Labāk izglītots ķīnietis, nevis Jānis, kas savā valodā pat nemāk rakstīt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl