RSU rektors: Valsts pasūtījums medicīnas studiju jomā varētu būt lielāks; rezidenti saņem kaunpilnu atalgojumu

0 Komentāru

“Rezidentūras finansējums no valsts ir niecīgs, un rezidents saņem kaunpilnu algu. Faktiski par šo algu viņš nevar izdzīvot. Tas nozīmē, ka rezidentam kaut kur papildus jāstrādā, kas, protams, traucē izglītības procesu,” LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektors, profesors, medicīnas zinātņu doktors Jānis Gardovskis.

Saistībā ar veselības nozares budžetu Gardovskis pauž bažas, ka līdz šim neviens no darba grupas piedāvājumiem neatrisinās problēmas veselības aprūpē un naudas būs par maz.

Jānis Gardovskis
RSU rektors, profesors, medicīnas zinātņu doktors

Viens ir skaidrs – veselībai naudas trūkst, un mēs esam zemākajā līmenī Eiropā. Ir jāsaprot, kā veidojas veselības budžets – tās ir faktiski izmaksas pakalpojumiem, plus algas, plus administrēšana. Veselība ir ļoti dārga, un man ir bailes, ka ne viens, ne otrs no risinājumiem neatrisinās šo lielo naudas trūkumu.

Pērn RSU medicīnas programmās konkurss uz vienu budžeta vietu bija 3-10 interesenti. Pieprasītākie jaunie speciālisti – anesteziolo- ^gi, reanimatologi, ginekologi, dzemdību spec.

Pērn RSU medicīnas programmās konkurss uz vienu budžeta vietu bija 3 līdz 10 interesenti. Pieprasītākie jaunie speciālisti ir anesteziologi, reanimatologi, ginekologi un dzemdību speciālisti

0 Komentāru