RPIVA filiāles citās Latvijas pilsētās netiks likvidētas, apliecina ministrija

0 Komentāru

Turpinās sarunas par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidēšanu un pievienošanu citām izglītības iestādēm. Izglītības ministrija pašvaldību pārstāvjiem apliecinājusi, ka plašais akadēmijas filiāļu tīkls netiks iznīcināts. Novadu vadītāji uzsver, ka augstskolas filiālēm ir nozīmīga loma Latvijas reģionu attīstībā.

RPIVA, ko plānots likvidēt un pievienot citām izglītības iestādēm, ir astoņas filiāles reģionos – Alūksnē, Bauskā, Cēsīs, Jēkabpilī, Kuldīgā, Madonā, Tukumā un Ventspilī. Akadēmijas filiāļu tīkls pārklāj visu Latviju. Filiālēs mācās kopumā aptuveni tūkstotis studentu.

”Viņi ir veikuši nozīmīgas investīcijas, un šī ir augstskola, kas ir domājusi par reģioniem, mums sadarbība ir bijusi ļoti laba,” teic Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

Ceturtdien par akadēmijas reģionālo filiāļu nākotni Izglītības ministrijā notika sanāksme kopā ar visiem iesaistītajiem. Viedokli, ka šīs filiāles jāsaglabā, paudis arī premjers Māris Kučinskis. Astoņu pašvaldību pārstāvji akcentē, ka RPIVA reģionālajām nodaļām ir būtiska loma novadu attīstībā.

“Šobrīd nav skaidrs, bet mēs ļoti ceram, ka RPIVA filiāle Kuldīgā ir un būs, jo filiālei ir ļoti būtiska loma ne tikai Kuldīgas novada, bet arī visa reģiona attīstībā,” turpina Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja.

Tikšanās laikā Izglītības ministrija pašvaldību pārstāvjiem devusi cerības, ka filiāles tiks saglabātas. ”Šī saruna deva cerību, ka studentiem, kas arī Tukuma filiālē studē, tiks saglabātas iespējas studēt tuvāk mājām, tuvāk savām darbavietām. Arī mums kā pašvaldībai tas ir ļoti svarīgi,” saka Tukuma novada Izglītības pārvaldes vadītājs Normunds Rečs.

Ministrijā norāda, ka akadēmijas filiāles pārņems Latvijas Universitāte, un tās netikšot likvidētas. ”Mēs apliecinājām visiem pašvaldību vadītājiem, ka neviena filiāle netiks vērta ciet, tieši otrādi – mēs kopā ar LU turpināsim šo mācību formu attīstīt, domāsim par jauniem veidiem, kā to darīt moderni,” saka IZM Augstākās izglītības departamenta direktore Agrita Kiopa.

Tomēr ministrijā norāda, ka vēl diskusijas varētu būt par atsevišķu filiāļu mācību programmu lietderību un iespējamu pārcelšanu uz augstākās izglītības iestādēm citviet.

0 Komentāru