Rotaļas, dziesmas un pērno vainagu ugunsrats! Simtiem cilvēku Turaidā svin īsāko gada nakti

0 Komentāru

Ar rotaļām, sadziedāšanos, pērno vainagu dedzināšanu un ugunsrata velšanu daudzviet Latvijā aizvadīta gada īsākā nakts. Par spīti lietum un pērkona negaisam, viens no tādiem pasākumiem norisinājās Turaidā, Jāņakalnā.

Jāņakalnā – vasaras saulgrieži tiek svinēti jau vienpadsmito gadu. 34 folkloras grupas no visas Latvijas izdziedāja spēka dziesmas un dalījās saulgriežu priekā.

Tikmēr līgobērni – gan lieli, gan mazi varēja izdzīvot senās tradīcijas – pīt vainagus – siet sieru un gatavot lāpas. Līgot Turaidā bija ieradušies arī daudz ārvalstu viesu. Viņi atzīst, ka latviešu tradīcijas viņiem ļoti patīk.

Daniels
līgotājs no Polijas

Es esmu pirmo reizi īstos Latvijas Līgo, biju jau trīs reizes, bet tie bija tādi “pop Līgo”, ne pagānu, ne tautas – tas ir pavisam kas cits un tas man ļoti patīk, vienīgi lietus man nepatīk.

Uzreiz pēc saules pavadīšanas ar ugunsbultām tika iedegta pati dižākā no Jāņugunīm – uguns pūdele, bet diennakts tumšākajā diennakts brīdī – īsi pēc pusnakts – simtiem cilvēku pulcējās uz saulgriežu nakts nozīmīgāko pasākumu – uguns rata laišanu no kalna.

0 Komentāru