Rosina obligātas novērošanas kameras lielveikalu stāvvietās

4 komentāri
Rosina obligātas novērošanas kameras lielveikalu stāvvietās
Foto: LETA

Lielveikalu stāvlaukumos rosina obligāti ieviest novērošanas kameras.

Ar šādu iniciatīvu vietnē “manabalss.lv” aizsākta jauna parakstu vākšana. Iniciatīvas autori norāda, ka vēlas novērst autovadītāju vidū valdošo bezatbildību pret citu cilvēku īpašumu.

Nereti pēc ceļu satiksmes negadījuma un citas automašīnas noskrāpēšanas vai cita veida apskādēšanas vainīgie notikuma vietu pamet un remonta izmaksas nākas segt cietušajiem. Iniciatīvā gan nav minēts, cik daudz, kur un kā lielveikaliem būtu jāuzstāda novērošanas kameras.

“Manā perspektīvā, skatoties drošības kameras, kādas tās mūsdienās ir pieejamas – kaut vai tās pašas ar 360 grādu apskati. Tad būtībā ar šādu kameru varētu paņemt smukā garā strīpā vismaz trīs mašīnu rindas. Vieglāk ir tiem, kam ir šie laukumi, tur tās kameras būtu vajadzīgas mazāk. Tur mēs vairāk runājam par mastu, kam galā tiek pielikta šī kamera un tad ir skats no augšas,” komentē  iniciatīvas autors, biedrības “Bumerstyle Latvia” valdes priekšsēdētājs Artūrs Soldatovs.

Katru gadu valsts policija fiksē ap 900 ceļu satiksmes negadījumu stāvlaukumos un iespēju robežās izmanto videoierakstus, ja tādi ir pieejami. Tomēr gan policija, gan apdrošinātāji un nozares eksperti ir vienisprātis, ka visu autostāvvietu teritoriju aprīkošana ar novērošanas kamerām ir pārāk dārga, lai šo ieceri izdotos īstenot.

4 komentāri