2 komentāri

Meklē risinājumus Vāgnera ēkas turpmākajam izmantojumam. Pēdējos 10 gadus leģendārā komponista un mūzikas teorētiķa nams Rīgā ir bijis tukšs.

To apsaimnieko valsts akciju sabiedrība “Valsts nekustamie īpašumi”, tomēr ieguldījumi ir nelieli un skar vienīgi temperatūras uzturēšanu, jumta remontu un ēkas iekonservēšanu. Ar kosmētisku defektu novēršanu, kas gadu gaitā kļūst arvien izteiktāki, iestāde nenodarbojas. Tādēļ Vāgnera Rīgas biedrība šonedēļ ar muzikālas zibakcijas palīdzību mudināja valdību un atbildīgās ministrijas beidzot izlemt ēkas likteni. Pašai biedrībai jau ir savs redzējums par tās pielietojumu nākotnē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Māris Gailis
Rīgas Riharda Vāgnera biedrības vadītājs

Piedāvāt publisko-privāto partnerību, kas nozīmē, ka valsts nodod privātam partnerim šo māju, kāda viņa tagad stāv. Privātais partneris iegulda savu naudu, iegulda bankas naudu, aizņemas. Tātad – uzbūvē, izprojektē un tad sāk lietot šo ēku Kultūras ministrijas noteikto funkciju pildīšanai. Tātad viens neliels teātris ap 400 vietām, Vāgnera zāle, ko mēs tagad redzam un muzejs un restorāns vai kafejnīca.

Šāda biznesa modeļa īstenošana valstij 30 gadu laikā izmaksātu ap 30 miljoniem eiro. Kultūras ministrija atzīst, ka šāds scenārijs tiekot izskatīts, taču līdztekus tam Finanšu ministrijas vadībā tiek attīstīti vēl vismaz četras citi ēkas izmantošanas varianti.

TOP komentāri

 • Andris Upminis
  0 0 0

  Andris Upminis

  vispirms visus namus nolaiž līdz graustiem un tad lielās ka vajag atjaunot lai norakstītu miljonus
 • Arnis Vilemsons
  0 0 0

  Arnis Vilemsons

  Kārtējais nolaistais nams,kas tukšs stāvēdams, kļūst par graustu. :(

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl