2 komentāri

Meklē risinājumus Vāgnera ēkas turpmākajam izmantojumam. Pēdējos 10 gadus leģendārā komponista un mūzikas teorētiķa nams Rīgā ir bijis tukšs.

To apsaimnieko valsts akciju sabiedrība “Valsts nekustamie īpašumi”, tomēr ieguldījumi ir nelieli un skar vienīgi temperatūras uzturēšanu, jumta remontu un ēkas iekonservēšanu. Ar kosmētisku defektu novēršanu, kas gadu gaitā kļūst arvien izteiktāki, iestāde nenodarbojas. Tādēļ Vāgnera Rīgas biedrība šonedēļ ar muzikālas zibakcijas palīdzību mudināja valdību un atbildīgās ministrijas beidzot izlemt ēkas likteni. Pašai biedrībai jau ir savs redzējums par tās pielietojumu nākotnē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Māris Gailis
Rīgas Riharda Vāgnera biedrības vadītājs

Piedāvāt publisko-privāto partnerību, kas nozīmē, ka valsts nodod privātam partnerim šo māju, kāda viņa tagad stāv. Privātais partneris iegulda savu naudu, iegulda bankas naudu, aizņemas. Tātad – uzbūvē, izprojektē un tad sāk lietot šo ēku Kultūras ministrijas noteikto funkciju pildīšanai. Tātad viens neliels teātris ap 400 vietām, Vāgnera zāle, ko mēs tagad redzam un muzejs un restorāns vai kafejnīca.

Šāda biznesa modeļa īstenošana valstij 30 gadu laikā izmaksātu ap 30 miljoniem eiro. Kultūras ministrija atzīst, ka šāds scenārijs tiekot izskatīts, taču līdztekus tam Finanšu ministrijas vadībā tiek attīstīti vēl vismaz četras citi ēkas izmantošanas varianti.

TOP komentāri

 • Andris Upminis
  0 0 0

  Andris Upminis

  vispirms visus namus nolaiž līdz graustiem un tad lielās ka vajag atjaunot lai norakstītu miljonus
 • Arnis Vilemsons
  0 0 0

  Arnis Vilemsons

  Kārtējais nolaistais nams,kas tukšs stāvēdams, kļūst par graustu. :(

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl