Rosina ļaut nevakcinētiem ierēdņiem pamest darbu, neievērot noteikto darba līguma uzteikuma termiņu

39 komentāri
Rosina ļaut nevakcinētiem ierēdņiem pamest darbu, neievērot noteikto darba līguma uzteikuma termiņu
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Deputāts Ralfs Nemiro (PCL) rosina ļaut nevakcinētiem ierēdņiem atstāt darbu, neievērojot darba līguma uzteikuma termiņu.

Iesniedzot priekšlikumu grozījumiem Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, Nemiro piedāvā noteikt, ka ierēdnim, kurš nav ieguvis sadarbspējīgu sertifikātu un nav piekritis pārcelšanai citā piemērotā amatā, būtu tiesības nekavējoties izbeigt dienesta attiecības, neievērojot Valsts civildienesta likuma un Darba likuma 100. panta pirmajā daļā noteikto regulējumu.

Darba likums nosaka, ka darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu vienu mēnesi iepriekš, ja darba koplīgumā vai darba līgumā nav noteikts īsāks uzteikuma termiņš. Pēc darbinieka pieprasījuma uzteikuma termiņā neieskaita pārejošas darbnespējas laiku.

Kā ziņots, Saeima konceptuāli atbalstījusi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma grozījumu projektu, kas paredz noteikt, ka pēc 1. oktobra darba devējam būs tiesības atlaist darbiniekus, kas nebūs ieguvuši Covid-19 drošības sertifikātu, kas apliecina vai nu vakcinēšanās, vai izslimošanas faktu.

Likumprojekts paredz obligātu Covid-19 sertifikāta prasību veselības aprūpes, ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās un izglītības jomā strādājošajiem.

Ja vēlāk augustā vai septembrī likums tiks pieņemts arī galīgajā lasījumā, tad opozīcijas pārstāvji plāno vākt 34 deputātu parakstus, lai uz laiku apturētu likuma izsludināšanu un mēģinātu panākt tā nodošanu izlemšanai referendumā.

Lasi vēl – Opozīcija kritizē ”obligātās” vakcinācijas likumprojektu, aicinot saglabāt brīvprātības principu

39 komentāri