Rosina, lai darba devējiem būtu obligāti jāsniedz atbilde uz CV

6 komentāri

Jauna iniciatīva – tā paredz, ka darba devējiem būtu obligāti jāsniedz atbilde cilvēkam, kurš meklē darbu un atsūtījis savu pieteikumu.

Ik dienu tiek ievietoti un izņemti tūkstošiem darba sludinājumu. Kāds tiek pie darba, bet kāds turpina gaidīt atbildi uz savu pieteikumu. Bieži vien tieši neziņa – esi izvēlēts vai neesi – traucē veiksmīgi un raiti meklēt darbu.

“Pieteikties kaut kur vēl, gaidīt vai kā?! Tas ir tā – ne šur, ne tur,” Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības pārstāvis Raimonds Lejnieks-Puķe ir viens no parakstu vākšanas iniciatīvas portālā “Manabalss.lv” ierosinātājiem. Viņu iesniegtajā iniciatīvā iedzīvotāji tiek aicināti parakstīties par to, lai darba devēju atgriezenisko saiti darba meklētājam noteiktu par obligātu, arī gadījumos, kad cilvēkam darbs tiek atteikts.

“Uzskatu, ka nav problēma no darba devēja puses paņemt visu e-pastu listi, kas ir pieteikušies, un vienā teikumā nosūtīt: “Paldies, neesat izturējis konkursu, nav jau runa par kādu izvērstu atbildi,” pauž Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības pārstāvis.

Pēc iniciatīvas iesniedzēju domām, obligāta atgriezeniskā saite veicinātu noteiktību un paātrinātu darba meklēšanu: “Teiksim tā, šis jautājums “nekarātos gaisā”, tas cilvēks zinātu – ja nē, tad nē, ja jā, tad jā.”

Obligātā atgriezeniskā saite, protams, būtu papildu darbs uzņēmumu personāla nodaļas darbiniekiem. Latvijas Darba devēju konfederācijas jurists Jānis Pumpiņš norāda, ka, viņuprāt, ne tikai pieaugtu slogs uzņēmējiem, bet tas būtu piedevām bezjēdzīgi patērēts laiks. Katrs darbinieks neziņu par to, ir vai nav ieguvis darbu, var atrisināt saviem spēkiem.

“Pastāv iespēja pašiem kandidātiem jau proaktīvi vērsties pie uzņēmuma, zvanīt, rakstīt, kāda ir virzība? Tā kā pastāv dažādas iespējas, kādā veidā šo jautājumu risināt,” uzskata LDDK jurists un darba tiesību eksperts.

Bieži vien sludinājumos ir norādīts darba sludinājuma termiņš, attiecīgi, ja līdz tā beigām darba devējs nav atzvanījis, tad tas ir līdzvērtīgi atteikumam, norāda konfederācijas pārstāvis. Tai pat laikā jau ir daudzi uzņēmumi, kas atbild visiem pretendentiem.

LNT uz ielas uzrunāto pilsētnieku viedokļi atšķiras. Cilvēki, kas kaut vai netieši saskārušies ar neziņu, uzskata, ka atgriezeniskā saite vienmēr ir labāk nekā palikt bez atbildes.

“Manabalss.lv” iniciatīvas iesniedzēji ir vērsušies arī Labklājības ministrijā. Ministrijas komunikāciju nodaļā norāda, ka minētais jautājums vēl nav apspriests, bet tas tiks darīts kopā ar sociālajiem partneriem. Taču līdz tam ministrijā pārstāv uzskatu, ka uzņēmēji jau tagad atbilstoši reaģē un sniedz atbildes potenciālajiem darbiniekiem.

6 komentāri