Rosina ieviest par Rīgas naktsdzīvi atbildīgo mēru; tāds varētu būt arī cilvēks no nevalstiskā sektora

25 komentāri

Rīgas domes deputāti, diskutējot par Rīgas nakts dzīves labāku organizēšanu un lielāka ekonomiskā labuma gūšanu no tā, sprieda arī par to, vai galvaspilsētai ir vajadzīgs par Rīgas naktsdzīvi atbildīgs cilvēks – mērs, vēsta TV3 Ziņas.

Rīga ir pelnījusi kļūt par omulīgu un cilvēkiem saistošu vietu ne tikai dienā, bet arī naktī – tā uzskata Rīgas domes deputāte Laima Geikina, kas trešdien, 22. septembrī, prezentēja ieceri sakārtot galvaspilsētas naktsdzīvi. Domnieces ieskatā, diennakts tumšajā laikā ir neizmantots potenciāls kā tūristu piesaistei, tā pilsētas maciņa palielināšanai.

Laima Geikina, Rīgas domes deputāte

“Pilsētas, kurās ir vairāk par 200 000 iedzīvotājiem, pēdējos 30 gadus plāno, organizē un pārrauga šo nakts laiku. Pilsētas parasti šajā nakts dzīves plānā iegulda miljonus, bet atpakaļ saņem miljardus. Mūsu gadījumā, iespējams, būs mazākas summas, bet tas nozīmē, ka ekonomiski tas būtu efektīvi pilsētai.”

Patlaban problēmas naktī esot ar transporta pieejamību un apgaismojuma trūkumu, kā arī drošību. Tāpat pretēji citām Eiropas pilsētām Rīgā nakts stundās cilvēkiem neesot nodrošinātas kvalitatīvas atpūtas iespējas, piemēram, kādi kultūras pasākumi. Tam, ka galvaspilsētas nakts dzīve ir palaista pašplūsmā, bez skaidra attīstības plāna, piekrīt arī nozarē strādājošie.

Oskars Ikstens, Latvijas Bāru asociācijas pārstāvis

“Rīga pašlaik nekotējas sevišķi augstu naktsdzīves jautājumos. Man, citiem kolēģiem un sadarbības partneriem ir ļoti daudz un kvalitatīvu ideju. Mēs esam gatavi nākt, iepazīstināt, esam gatavi darboties, kad vien vajag.”

Sabiedrības uzmanību gan piesaistījusi iecere izveidot nakts mēra amatu – šis cilvēks būtu atbildīgs par naktsdzīves plānošanu un diskusiju nodrošināšanu starp nozari un pilsētas vadību. Šādi amati ir vairākos desmitos citu pasaules pilsētu, taču tas ne vienmēr ir politisks amats, piemēram, Viļņā šos pienākumus pilda cilvēks no nevalstiskā sektora.

Uģis Rotbergs, Rīgas domes deputāts, “Jaunā Vienotība”

“Nekādā veidā es šo sarunu kā sarunu par posteņa izveidi. Man liekas, – tas, ko mēs šeit skaidri redzam, ir ārkārtīgi daudz tēmas un interešu grupas, kuras vajadzētu salikt kopā.”

Diskusijas domnieki galvenokārt turpināja par ideju pēc būtības, paužot atbalstu jauna naktsdzīves koncepta izstrādei.

Ints Ķuzis, Rīgas domes deputāts, “Jaunā Vienotība”

“Pēc plkst. 20.00 pilsēta izmirst un cilvēku nav. Mums vajadzētu tos cilvēkus atgriezt – lai šie cilvēki nāk un viņiem ir ko darīt, un viņiem tas būtu saistoši.”

Ideju par naktsdzīves sakārtošanu domnieki pieņēma zināšanai, solot turpināt diskusijas citās platformās. To laikā arī kļūs skaidrs – vai Rīgā būs arī nakts mēra amats.

25 komentāri