46 komentāri

Skolēniem jāprot rīkoties ar šaujamieročiem un vajadzības gadījumā aizstāvēt Latviju pret ienaidnieku uzbrukumiem. Ar šādu vadmotīvu šodien Saeimā sākts diskutēt par ieceri – ieviest skolās jaunu mācību priekšmetu. Tā nosaukums – Valsts aizsardzības mācība.

Tā varētu parādīties stundu sarakstā jau nākamgad, un tad vidusskolēniem nāksies apgūt šaušanu, granātu mešanu, kara tranšeju rakšanu, pārvietošanos mīnu laukā, veikt praktiskus militārus vingrinājumus, tostarp pārvarēt dzeloņdrātis.

Foto

Šī gan ir tikai neliela daļa no Izglītības ministrijas un Aizsardzības ministrijas jau šobrīd sagatavotā dokumenta, kā bērnus apmācīt cīņai pret, piemēram, Krievijas iespējamo agresiju.

Raimonds Bergmanis

Raimonds Bergmanis
Aizsardzības ministrs, ZZS

Šeit mēs iedodam pamazināšanas, lai cilvēks būtu gatavs rīkoties krīzes situācijā, jo teorētiski ir jābūt gatavam ikvienam cilvēkam.

Saeimas Aizsardzības komisijas sēdē šodien izskanēja, ka plānotā mācību programma varētu būt tik nopietna, lai skolēnus spētu padarīt pat par armijas rezervistiem.

Jānis Garisons
Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs

Ja mēs dabūsim četrus tūkstošus gadā papildus rezervistu karavīrus mums pilnīgi ar to pietiek.

Valsts aizsardzības mācību plānots noteikt kā obligāto izvēles priekšmetu ar iespējamu gala pārbaudījumu. Cik šādas stundas būtu nedēļā, vēl nav noteikts.

TOP komentāri

 • Una
 • grieta
  +11 +10 -1

  grieta

  Ja kādam varasvīram tik paranoiski bail no Krievijas vai no kā, tad lai lien grāvī un šauj, bet lai liek mierā bērnus!
 • RITA

  RITA

  Nu,ja tā, kā manos vidusskolas gados (1971.-1974.) mācījāmies militāro apmācību ar stāšanos ierindā un "kalašņikova" izjaukšanu un salikšanu,tad - aiziet!!!Tā tik būs apmācība!Ak,jā-tagad jau droši vien būs dižāki ieroči un vēl tak-ierakumu rakšana!!!Ko vēl varētu uzticēt jau tā pārslogotajai izglītības sistēmai?!Un - neknābājiet mani,oponenti,-es neesmu pedagogs!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl