Rosina apvienot valsts sociālās aprūpes centrus “Vidzeme” un “Zemgale”, paredzot arī darbinieku skaita sarukumu

2 komentāri
Rosina apvienot valsts sociālās aprūpes centrus “Vidzeme” un “Zemgale”, paredzot arī darbinieku skaita sarukumu
ILZE ZVĒRA, F64

Labklājības ministrija ar šā gada 1. jūliju rosina reorganizēt valsts sociālās aprūpes centru (VSAC) “Vidzeme”, pievienojot to centram “Zemgale”.

Kā informēja labklājības ministres padomniece komunikācijas jautājumos Liesma Kalve, šobrīd sabiedriskajai apspriešanai ir nodots valdības rīkojuma projekts, kas paredz minētās izmaiņas.

“Valsts pārvaldes iestāžu un ierēdņu skaita samazināšana ir ne tikai valsts reformu plāna uzdevums, bet arī partijas “KPV LV” viens no pamata uzstādījumiem partijas priekšvēlēšanu programmā. Esam uzsākuši sekmīgu to realizāciju un soli pa solim virzīsimies uz priekšu,” pauda labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Pašlaik VSAC “Vidzeme” pakalpojumus saņem 652 klienti un nodarbināti 378 darbinieki, bet VSAC “Zemgale” pakalpojumus saņem 749 klienti un nodarbināti 464 darbinieki.

Reorganizācijas laikā paredzēta administrāciju apvienošana. Savukārt pēc apvienošanas tiks izvērtētas atsevišķu darbinieku veicamo darbu apjoms un pienākumi, norādīja Kalve, uzsverot, ka darbinieku skaits valsts sociālos aprūpes centros pēc reorganizācijas samazināsies.

Viņa piebilda, ka pašlaik Labklājības ministrijas (LM) padotībā atrodas pieci valsts sociālās aprūpes centri – “Rīga” ar sešām filiālēm, “Kurzeme” ar sešām filiālēm, “Zemgale” ar piecām filiālēm, “Latgale” ar piecām filiālēm un “Vidzeme” ar trīs filiālēm. Pēc divu VSAC administrāciju apvienošanas piecu centru vietā būtu četri – “Rīga”, “Kurzeme”, “Zemgale” un “Latgale”.

LM uzskata, ka izmaiņu rezultātā valsts pārvaldē lietderīgāk tiks izmantoti finanšu resursi un iedzīvotāji saņems kvalitatīvākus pakalpojumus.

“Tādu pat efektu var panākt arī ar mazo iestāžu darbības revīziju. Tādējādi būtu iespējams nodrošināt visefektīvāko institucionālās pārvaldības modeli, būtiski ietaupīt līdzekļus un padarīt iestādes darbu vienkāršāku un saprotamāku sabiedrībai,” norāda LM.

Ministrijā uzsver, ka labklājības nozare mērķtiecīgi virzās uz darba procesu pārskatīšanu, kas secīgi nozīmē iestāžu un administrāciju skaita samazināšanu. Optimizācijas rezultātā pērn nozarē samazinātas 133 darba vietas, lepojas LM.
2 komentāri