Komentāri

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija pirmdien, 1. februārī, izvērtēs Ropažu bāriņtiesas rīcību – bāriņtiesa ar sludinājumu sociālajā tīklā Facebook meklē audžuvecākus 16 gadus vecam bēglim.

Sludinājums parādījies Facebook grupā Gribu palīdzēt bēgļiem, kurā līdz šim tika vākti pārtikas un apģērbu ziedojumi patvēruma meklētājiem, kas mīt centrā Mucenieki. Tas uzdots kā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas paziņojums, taču inspekcija no tā norobežojas, jo uzskata, ka šāda rīcība ir absolūti nepieļaujama. Sludinājumu pēc Ropažu novada bāriņtiesas lūguma ievietojusi organizācija Patvērums Drošā māja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sandra Zalcmane, Patvērums Drošā māja vadītāja:
Diemžēl šajā gadījumā Ropažu bāriņtiesa ir atdūrusies pret situāciju, ka risinājuma vienkārši nav. Nav pieteicies arī neviens aizbildnis. Bāriņtiesa vērsās pie mums pēc atbalsta.

Tiek uzsvērta steiga, jo 16 gadus vecajam afgāņu zēnam pēc bēgļa statusa piešķiršanas ir jāpamet patvēruma meklētāju centrs Muceniekos. Taču Ropažu pašvaldībai neesot naudas, lai samaksātu par bēgļu zēna uzturēšanu bērnunamā.

Facebook parādījies sludinājums, kurā Latvijā meklē audžuvecākus afgāņu bēgļu puikam

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl