Rojas novada deputāti priekšsēdētājai pārmet neprasmīgu komunikāciju un vienpersonisku rīcību

2 komentāri
Rojas novada deputāti priekšsēdētājai pārmet neprasmīgu komunikāciju un vienpersonisku rīcību
Pexels.com

Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa (NA), lai arī rīkojas atbilstoši likumdošanai, taču komunikācija un attieksme pret pārējiem deputātiem ir neapmierinoša, atzina deputāts Jānis Kalniņš (LZP).

Viņš aģentūrai LETA uzsvēra, ka Rojas novada deviņi deputāti pirms četriem gadiem Kārkliņai deleģēja priekšsēdētājas pienākumus, bet tas nenozīmē, ka pārējo deputātu viedoklis nav pat uzklausīšanas vērts, vēl jo vairāk tādēļ, ka pašvaldībā nebija izveidojusies izteikta opozīcija.

Kalniņš norādīja, ka situācija saasinājusies Covid-19 pandēmijas laikā, kad komitejas un domes sēdes notikušas tiešsaistē un daudzi jautājumi bijuši neizdiskutēti. Viņš rosinājis ņemt vērā un protokolā ierakstīt arī mutvārdos paustus priekšlikumus, taču priekšsēdētāja uzstājusi tikai uz rakstveida iesniegumiem.

Kalniņš uzsvēra, ka deputātu pienākums ir uzdot jautājumus par izskatāmajiem lēmumiem, taču, ja jautā, tad automātiski deputāts tiek uzskatīts par slikto. Lai būtu labs – jāklusē. “Lai arī mūsu iedzīvotāji nav īpaši sociāli aktīvi, tomēr viņi man kā deputātam lūdz skaidrot lēmumus, taču es bieži to nevaru izdarīt, jo man nav bijusi pilnvērtīga informācija,” atzina deputāts.

Rojinieku neapmierinātība ir par vairākiem saimnieciskiem jautājumiem, proti, automazgātuves ierīkošanu, ignorējot tuvējā iedzīvotāja viedokli, kuram, pēc iebildumu paušanas, piemērots 500 eiro sods par nepieslēgšanos centralizētajai kanalizācijas sistēmai, lai gan 33 citām mājsaimniecībām, kas nav pieslēgušās centralizētajai kanalizācijas sistēmai, šāds sods nav piemērots. Deputātiem neskaidri jautājumi par laivu piestātnes izveidi Jūras ielā 1, par Rojas kultūras centra laukuma labiekārtošanu.

Runājot par to, vai kāds no pieciem deputātiem, kas ir parakstījis iesniegumu par Kārkliņas atstādināšanu no amata, pirmdien ārkārtas sēdē nebūs mainījis savu viedokli, Kalniņš sacīja, ja reiz cilvēks ir parakstījis iesniegumu, tad viņam nevajadzētu mainīt savu viedokli un uzņemties atbildību par to.

“Mēs vēlamies savu darbu pašvaldībā šajā sasaukumā pabeigt godīgi pret saviem vēlētājiem,” sacīja Kalniņš.

Viņš pieļāva, ka domes priekšsēdētāja pienākumus varētu uzņemties pildīt domes priekšsēdētājas vietnieks Haralds Valdemārs (LZP), taču, ja viņš atteiksies, tad tikšot meklēts cits pretendents.

LETA jau vēstīja, ka nākamajā pirmdienā, 26.aprīlī, plkst.13 Rojas novada domes ārkārtas sēdē lems par domes priekšsēdētājas Evas Kārkliņas atbrīvošanu no amata.

Pieci Rojas novada deputāti Guntra Stocka (LZS),  Kalniņš (LZP), Agnis Dravnieks (LZS), Eduards Kleinbergs (NA) un Inga Otmane (LZP) ir uzrakstījuši iesniegumu par Rojas novada domes priekšsēdētājas Kārkliņas atbrīvošanu no amata.

Rojas novada domē strādā deviņi deputāti no trijām partijām, proti, LZP, Latvijas Zemnieku savienības un Nacionālās apvienības, attiecīgi sagaidāms, ka Kārkliņas nomaiņa izdosies.

Kārkliņa pašvaldībā tika ievēlēta no Latvijas Zaļās partijas (LZP) saraksta, taču uz nākamajām pašvaldību vēlēšanām viņa ir nomainījusi partejisko piederību un startēs nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK sarakstā.

Kā aģentūrai LETA stāstīja Kārkliņa, deputāti nav apmierināti ar to, ka viņa domes sēdes darba kārtībā nav iekļāvusi jautājumu par kādu laivu novietni. Viņa skaidro, ka neesot to darījusi, jo iesniegumam neesot bijis sagatavots un pievienots lēmumprojekts.

“Es pretlikumīgas darbības neatbalstu, tādēļ jautājumu, kas nebija atbilstoši likumdošanas prasībām sagatavots, domes sēdes darba kārtībā neiekļāvu,” teica Kārkliņa.

Lasi vēl: Pusotru mēnesi pirms vēlēšanām no amata rosina atbrīvot Rojas novada domes priekšsēdētāju

2 komentāri