Rod iespēju palīdzēt smagi slimajai Baibai

Pievienot komentāru

Nauda smagi slimās Baibas Barones slimnīcas rēķina apmaksai ir atrasta, tā mikroblogošanas vietnē Twitter paziņojusi veselības ministre Anda Čakša un norādījusi, ka “šobrīd viss atkarīgs, vai būs donors un izpratne par orgānu ziedošanu”.

Nauda 104 000 eiro apmērā tiks ņemta no Rīgas Austrumu slimnīcas Atbalsta fonda, un tie ir sabiedrības saziedotie līdzekļi, kas palika pāri no asinsvadu ķirurga Jāņa Rozentāla ārstēšanas.

Augustā līdzcilvēki Baibai Baronei saziedoja 50 000 eiro aknu transplantācijai. Taču gaidot donoru, sieviete jau otro mēnesi pavada intensīvajā terapijā slimnīcā Tartu, un rēķins par uzturēšanos Igaunijā sasniedzis jau milzīgus apmērus – 100 tūkstošus eiro.

Šo summu Nacionālais veselības dienests atteicās segt, līdz ar to ne tikai operācijas, bet arī slimnīcas rēķina apmaksai tauta sāka vākt līdzekļus.

Pēc šā gadījuma Ministru prezidents Māris Kučinskis norādīja, ka Veselības ministrijai ir jāveic nepieciešamās reformas, lai arvien mazāk būtu situāciju, kad pacientiem mūsdienās nebūt ne unikālu procedūru veikšanai jālūdz ziedojumi sabiedrībai.

Lasi vēl