Robežsardzes suņi – neaizsargāti no uzbrucējiem! Rosina ieviest administratīvo atbildību par uzbrukumu

6 komentāri

Kontrabandistiem un robežpārkāpējiem būs aizliegts uzbrukt robežsardzes sunim. Pretējā gadījumā draudēs administratīvā atbildība, – to paredz plānotās izmaiņas likumdošanā, jo secināts, ka šobrīd pārkāpēji var palikt nesodīti.

Suņus robežsardzē izmanto jau visu tās pastāvēšanas laiku. Neviens robežsargs nespēj sacensties pēdu dzīšanā ar četrkājaino dienesta biedru, taču pēdējā laikā arvien vairāk piedzīvoti gadījumi, kad pret robežsardzes kinologu uzticamo draugu un kolēģi aizturētā persona izrāda agresiju un uzbrūk.

Uzbrukumā cietušajiem suņiem tiek nodarīts būtisks kaitējums veselībai, kad atgriešanās dienestā bijusi pat uz jautājuma zīmes. Šādās reizēs atveseļošanās periods ir ilgstošs. Vislielākās bažas bijušas tieši par suni, kuram purnā iemeta gāzi. Par laimi, suns ir atpakaļ ierindā.

Par šo gadījumu tika ierosināts kriminālprocess, kurš gan noziedzīga nodarījuma sastāva neesamības dēļ tika izbeigts. Tas esot bijis “pēdējais piliens” tam, lai virzītu izmaiņas likumdošanā. Robežsargi secināja, ka viņu četrkājainie kolēģi no uzbrucējiem nav pasargāti.

Secināts, ka uzbrukumi suņiem novēroti, pastiprinoties robežas uzraudzībai un aprīkojumam, kā arī robežsargu efektivitātei gan aizturot kontrabandistus, gan nelegālo imigrantu pārvadātājus. Noziedzniekiem paliekot grūtāk realizēt savus noziedzīgos mērķis, pretdarbība no viņu puses kļūst lielāka, un to šobrīd uz savas ādas izjūt arī dienesta suņi. Ar likuma grozījumiem tiek cerēts, ka suņi būs vairāk pasargāti un lielākā drošībā.

TOP komentāri

 • einars
  0 0 0

  einars

  ir priekšlikums visās kaimiņ valstīs nodibināt robežu pārkāpējiem kursus kuros ir arī minēts aizliegums uzbrukt suņiem.
 • skudra
  0 0 0

  skudra

  Ha-ha-haāāāāāāāāāāāāāāāāāāāāāāā! Sitīsim nost sunus,kas dara savu darbu un godināsim SVOLOČUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • ANSIS
  0 0 0

  ANSIS

  Uz priekšu dzērumā,bez tiesībām un tehniskās apskates mašīnai.Par maz nositušies vai citus sabraukuši .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl