Visiem Latvijā ieceļojošajiem vieglo auto šoferiem pārbauda, vai ir apliecinājums par negatīvu Covid testu

1 komentārs

Lai pārbaudītu, vai pirms iebraukšanas Latvijā cilvēkiem ir nokārtots Covid-19 tests, Valsts robežsardze pastiprinājusi patruļas Latvijas pierobežā ar Lietuvu un Igauniju un šajā nolūkā aptur visus vieglo automašīnu šoferus, vēsta TV3 ziņas.

Kādam no pierobežā sastaptajiem kungiem Covid-19 testu nevajagot – kā pierobežas iedzīvotājs viņš ietilpst izņēmuma grupā. Tas gan neatbrīvo no desmit dienu pašizolācijas nepieciešamības pēc ierašanās Latvijā.

Arī vairākiem citiem sastaptajiem kungiem nav Covid-19 testa izziņas, taču arī viņi pierāda – esot izņēmuma grupā, proti, kravas auto šoferi-tālbraucēji, kas dodas uz darbavietas bāzi Polijā.

Lasi vēl: Svarīga informācija par drošības pasākumiem ieceļošanai Latvijā no 15.janvāra

Vēl kāds Latvijas pilsonis atgriežas no komandējuma Igaunijā. Darba devējs esot apzinīgi pieteicis Covid-19 testa veikšanu Tallinā, un tur rezultāts bez kavēšanās saņemts.

“Ir mierīgāks prāts visām pusēm. Mājās ir mierīgi, ka atbraucu ar negatīvu rezultātu. Pašam mierīgāks. Tās ir firmai papildu izmaksas, bet neērtības minimālas,” saka TV3 ziņu sastaptais Igaunijas-Latvijas robežas šķērsotājs Rolands.

Robežsargiem radies iespaids, ka lielākā daļa centušies no Igaunijas atgriezties Latvijā vakar, vēl pirms spēkā stājās prasība par Covid-19 testa izziņas nepieciešamību, jo tieši vakar bijusi netipiska liela auto plūsma uz Latviju. Ainažos piektdien, 15.janvārī bija salīdzinoši maz vieglo auto, ko apstādināt.

Valsts robežsardzes Skultes nodaļas vadītājs Raivo Čekalins stāsta, ka visas Latvijā ieceļojošās vieglās automašīnas tiek pārbaudītas.

No Lietuvas puses nav ielaisti lietuvieši un poļi, bet no Igaunijas puses iebraukšana liegta atsevišķiem igauņiem un somiem bez Covid-19 testa. Robežsargi Ainažos lika atgriezties atpakaļ arī vairākiem alkohola tūristiem. Tiem bijis jādodas atpakaļ un jāveic tests Igaunijā.

“Piemēram, šodien Igaunijas pilsonis aizbrauca uz Igauniju, tur pildīs testu, brauks atpakaļ ar izdrukātu rezultātu. Mēs viņu laidīsim iekšā,” saka Valsts robežsardzes Skultes nodaļas vecākais inspektors Viesturs Šmits.

Ja sauszemes robežu šķērsojošajam Latvijas valsts piederīgajam nav līdzi Covid-19 testa izziņas un nav aizpildīta anketa vietnē “covidpass.lv”, viņam tik un tā atļauj iebraukt Latvijā. Taču par prasības nepildīšanu ir liela varbūtība saņemt naudas sodu. Privātpersonām maksimāli piespriežamais sods ir līdz 2000 eiro.

Valsts robežsardzes Skultes nodaļas vecākais inspektors Viesturs Šmits skaidro, ka no sākuma kopš prasība stājusies spēkā iepriebraucēji ir jāpabrīdina, lai cilvēki saprot, kādas ir jaunās prasības. Pēc apmēram nedēļas pret prasību neizpildi iecerēts vērsties jau striktāk.

Valsts robežsardzes Skultes nodaļas vadītājs Raivo Čekalins norāda – ja cilvēks negrib un viņam pret jaunajām prasībām ir pretenzijas, robežsardze ir tiesīga lemt uzlikt soda naudu, jo Covid-19 testam jābūt veiktam.

Savukārt aviokompānija “airBaltic” ziņo, ka reisos uz Rīgu piektdien iekāpšanu nācies atteikt vien trim cilvēkiem, kuriem nebija izziņas par Covid-19 testu. “airBaltic” secina – avio pasažieri esot ļoti apzinīgi.

Lasi vēl: Pozitīvu Covid-19 testu gadījumā ”airBaltic” ļaus pasažieriem mainīt biļetes

1 komentārs