1 komentārs

Bijušais izglītības ministrs Roberts Ķīlis uzskata, ka Latvijas izglītības sistēma nav gatava ieviest kārtību, ka bērni sāk iet skolā jau no sešu gadu vecuma. Šādu viedokli viņš pauda raidījumā 900 sekundes.

“Sešgadnieku jautājumu es atcēlu no dienas kārtības jau 2011. gadā ar domu, ka sistēma nav tam gatava. Skola tagad ir radikāli nošķirta no bērnudārza. Bērniem sākt iet skolā ir liels šoks, citi bērni iet pie psihoterapeita. Ja bērnudārzu un skolu izglītības sistēmas būtu sapludinātas, tad varētu lēnām pāriet. Taču tagad pamatojums šai iniciatīvai ir izteikti absurds – tas esot jādara, lai 18 vai 19 gados jaunieši tiktu pie darba tirgus. Mēs tāpat strādāsim ilgāk līdz 68 gadiem! Ko tas gads dos? Tāpat cilvēki mācīsies ilgāk!” pauda Ķīlis, sakot, ka līdzšinējā argumentācija iniciatīvai viņu nepārliecina.

Viņš pauda pārliecību, – kamēr ierosinātais modelis nav parādīts uz konkrētu skolu piemēru, ka nav nekādu grūtību, neredzu pamatu to darīt.

Skaties VIDEO!

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    IZM visiem dienestiem jāķeras pie izglitibas satura pārskatīšanas un reformām, jo ar pašreizējā satura apguvi vidējā posmā(5.-9.kl.) ir ļoti lielas problēmas, tur ari rodas skolēnos tā nepatika mācities,jo ir sarežģīta, bērniem nesaprotama viela.To pārmainot, arī varētu to gadu ietaupīt, lai gan es neredzu, kur Šadurskis saredz vietu darba tirgū 18gadīgiem jauniešiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl