3 komentāri
Šodien daudzviet klātienē varēs apskatīt ASV bruņumašīnas
(Foto: LETA)

22. un 23. martā Latviju šķēršos vairāk nekā 40 dažāda veida militārās tehnikas vienību, tostarp 20 bruņumašīnas Stryker, kas ASV 2. kavalērijas pulka mācību maršā Dragoon Ride no Igaunijas dosies uz Vāciju.

22. martā militārās tehnikas kolonnas virzīsies no Ainažiem uz Rīgu, apstājoties Jelgavkrastos un Saulkrastos, bet 23. marta rītā tās turpinās ceļu no Rīgas uz Bausku, apstājoties Iecavā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mācību marša Dragoon Ride ietvaros notiks tehnikas izstāde, kas dos iespēju sabiedrībai iepazīties ar Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto militāro tehniku, kā arī uzzināt vairāk par ASV karavīru mācībām Latvijā

Iedzīvotāji militāro tehniku varēs apskatīt 22.martā:

  • Jelgavkrastos stāvvietā pie krustojuma E69 – Liepupe no plkst. 12.00 līdz plkst. 12.45;
  • Saulkrastos Ainažu un Akācijas ielas krustojumā, Ainažu un Raiņa ielas krustojumā, kā arī Rīgas un Murjāņu ielas krustojumā no plkst. 13.30 līdz plkst. 15.00;
  • Rīgā pie lielveikala Maxima XXX A. Deglava ielā 67 un Rīgas Pasažieru terminālā pie Vanšu tilta no plkst. 15.00 līdz plkst. 17.00.

23. martā:

  • Iecavā pie Iecavas vidusskolas un pie degvielas uzpildes stacijas Astarte Rīgas ielā no plkst. 8.00 līdz plkst. 9.00.

21. martā ASV 2. kavalērijas pulka karavīri, kas pašreiz rotācijas kārtībā izvietoti Baltijas valstīs un Polijā, sāks mācību maršu Dragoon Ride un ar bruņumašīnām Stryker un atbalsta transportu no Igaunijas dosies uz pastāvīgo izvietojumu Vilsekā, Vācijā, noslēdzot savu dalību operācijā Atlantic Resolve.

Marša Dragoon Ride kopējais garums būs 1800 km, un tajā vienībai aptuveni desmit dienās būs iespēja pārbaudīt savas pārvietošanās un apgādes spējas, un vienlaikus tas būs arī apliecinājums sabiedroto klātbūtnei reģionā. Maršu atbalstīs arī ASV helikopteri Black Hawk, kuri 18. martā ieradās Latvijā, lai piedalītos starptautiskajā vingrinājumā Operation Summer Shield.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām, lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kā arī ievērot ceļu satiksmes noteikumus un Militārās policijas satiksmes regulētāju norādījumus.

Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas pērna gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV ir uzsākusi mācību operāciju Atlantic Resolve. Operācijas mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl