Risinājums uzlabot veselības aprūpi Latvijā, būtu OCTA principa ieviešana, uzskata bijušais ministrs

0 Komentāru
Risinājums uzlabot veselības aprūpi Latvijā, būtu OCTA principa ieviešana, uzskata bijušais ministrs
LETA

Patlaban to cilvēku, kas nesaņem valsts apmaksātos veselības pakalpojumus, ir vairāk nekā to, kas tādus saņem. Lai uzlabotu kritisko situāciju, kas tagad valda veselības aprūpes jomā Latvijā, risinājums varētu būt līdzīga principa ieviešana kā ir autovadītājiem – obligātās apdrošināšanas jeb OCTA iegādāšanās – tā raidījumā 900 sekundes pauda bijušais veselības ministrs, tagadējais Kuldīgas slimnīcas vadītājs Ivars Eglītis.

Savukārt, raksturojot pašreizējo situāciju, Eglītis akcentēja – “baidos, ka likumus jau esam pārkāpuši, un, piemēram, laukos cilvēki pie veselības aprūpes vairs netiek”.

“Baidos, ka bada apstākļos neviena sistēma vairs nestrādā,” sacīja bijušais ministrs.

Viņš arī norādīja – solītie 100 – 120 miljoni eiro veselības aprūpei situāciju neatrisinās, vien spēs samazināt rindas pie ārstiem. Turklāt šī “bedre” ir rakta jau gadiem, tādēļ ar zālēm vairs nepietiek, bet ir jāveic “ķirurģisks grieziens”.

Veselības ministra Belēviča iniciatīva kritiski beigusies onkoloģijas pacientiem

Veselības ministrs Guntis Belēvičs šogad atstājis slimnīcas neziņā, cik tām būs valsts naudas. Šim ministra lēmumam tikpat radoši atbildēja Austrumu slimnīca, kuras paspārnē ir Latvijas Onkoloģijas centrs. Tas sadalīja iepriekšējā gada kvotu pa mēnešiem un izsludināja īso pieteikšanos. Lēmums vēža slimniekos izraisīja paniku, un tie saskrēja Onkoloģijas centrā bailēs, ka netiks pie dzīvībai vajadzīgajiem izmeklējumiem.

Šogad Belēvičs izlēma, ka jāpiespiež slimnīcas izmeklēt vairāk pacientu esošo kvotu ietvaros. Redzot, ka pie privātajiem veselības pakalpojumu sniedzējiem nokļūst vairāk pacientu un ka vairākas publiskās veselības iestādes neizpilda valsts kvotas, ministrs secināja, – notiek ļaunprātīga pacientu novirzīšana. Tādēļ apturēja līgumu slēgšanu ar slimnīcām par valsts naudas piešķiršanu.
0 Komentāru