Komentāri

Ar lūgumu palīdzēt sakārtot pierobežu pirms divām nedēļām uz ASV brauca ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Savukārt aizsardzības ministrs paziņoja, ka Latvijas armijas rindas būtu jāpalielina par aptuveni 2000 karavīriem. Lielāks karavīru skaits vajadzīgs, lai strādātu ar tehniku, ko mūsu armija drīzumā saņems no ASV Aizsardzības departamenta. Galvenokārt robežu apsargāšanai.

Arī Iekšlietu ministrija Rinkēvičam līdzi devusi garu sarakstu ar vajadzīgās tehnikas uzskaitījumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: LETA

Foto: LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Vienotība): Iekšlietu ministrija jau gatavojoties manai vizītei ASV bija sagatavojusi priekšlikumu un nepieciešamā ekipējuma sarakstu. Es to nodevu ASV valsts sekretāram Kerijam, un mēs tur pat arī gandrīz uzreiz saņēmām apstiprinājumu, ka ASV mums sniegs šo te atbalstu. Te lai stāsta iekšlietu ministrs, jo es negribu jaukties un stāstīt to, kas varbūt vēl nav stāstāms. Bet es varu teikt, ka reakcija bija gandrīz zibenīga.
Nekā personīga: Sanāk tā – šī praktiskā palīdzība ir gan amerikāņu dotās lietas, gan arī par viņu naudu. Ne jau par mūsu naudu?
Edgars Rinkēvičs: Par viņu naudu. Jā. Tāpēc es visu laiku uzsveru, – mums ir jābūt pateicīgiem par to atbalstu, ko mums sniedz, bet mēs nedrīkstam aizmirst arī savus pienākumus mums drošības stiprināšanā.

 

Foto: LETA

Foto: LETA

Nekā personīga: Kas ir tā lietas, ko amerikāņi varētu dot mums?
Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Vienotība): Nu es negribētu tomēr precīzi nosaukt, bet es varētu pateikt virzienus. Tas ir skaidrs, ka nodrošinot robežsargu mobilitāti ar sava veida tehniku. Otrs – mums būtu vēlamas video sistēmas, sensori dažādi. Tā kā konkrēts risinājums būs zināms tad, kad nonāksim līdz tam.

Robežas ierīkošanai aktīvi ķērušies klāt gan pie mums, gan kaimiņos. Igauņi šonedēļ paziņoja, ka sāk atpirkt no privātīpašniekiem zemes Krievijas pierobežā. Latvija rīkojas līdzīgi. Lai varētu izveidot 12 metrus platu joslu, kur izvietot no ASV saņemto tehniku, drīz valdība lems jau par pirmo zemes gabalu atpirkšanu. Kopumā to ir 278. Pagaidām pieci īpašnieki iecerei pretojas. No viņiem ar īpašu Saeimas lēmumu zemi atsavinās.

Kopš Ukrainas kara sākuma militāristi izteikuši bažas, ka NATO līguma piektais pants – uzbrukums vienam ir uzbrukums visiem – nestrādās, ja mūsu pierobežā parādīsies, piemēram, zaļie cilvēciņi, kā tas notika Ukrainā. Ārlietu ministrs sarunā ar Nekā personīgi atklāja, ka NATO strādājot šajā virzienā – lai piektais pants varētu tikt attiecināts arī uz tā saucamā hibrīdkara elementiem – zaļajiem cilvēciņiem un tamlīdzīgi. Kā un kad tas notiks ministrs nestāsta – tas pagaidām tiek diskutēts aiz slēgtām durvīm.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Vienotība):
Es nedomāju, ka mēs vēl varam runāt par tādu situāciju, ka varbūt pēc kāda mēneša vai diviem kaut kas nomierinās Ukrainas austrumos, ka mēs varam teikt – viss tagad ir kārtībā, mēs esam droši. Es domāju, ka mēs šobrīd esam tajā situācijā, ka NATO sabiedroto klātbūtne Baltijā uz samērā ilgu, lai neteiktu – ļoti ilgu laiku.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl