Rinkēvičs karojošo aktieri Latvijā nelaidīs

0 Komentāru
Rinkēvičs karojošo aktieri Latvijā nelaidīs
(Foto: LETA)

Krievijā pazīstamā aktiera Mihaila Porečenkova rīcība Doņeckā, slēpjoties ķiverē ar uzrakstu “prese” un no lielkalibra ložmetēja apšaudot Ukrainas spēku pozīcijas, ir starptautisko normu pārkāpums, uzskata Latvijas Aizsardzības ministrija (AM). Savukārt ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs aktieri sola iekļaut “melnajā sarakstā”. 

Latvijas AM uzskata, ka ir pārkāptas starptautiskās normas, ņemot vērā, ka šim cilvēkam galvā atradās ķivere ar uzrakstu prese, kas var radīt maldinošu iespaidu par viņa piederību plašsaziņas līdzeklim. Vēl bīstamāk ir tas, ka ar savu rīcību šī persona ir radījusi apdraudējumu citiem mediju pārstāvjiem, kuri ar tādām pašām atpazīšanās zīmēm uzturas vai plāno uzturēties Ukrainas austrumos, norāda AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins.

Pēc šā gadījuma kādai no karojošajām pusēm var rasties iespaids, ka pretinieks maskējas zem žurnālistu aizsega, norādīja Galkins.

Tikmēr ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) sociālajā tīklā Twitter ir paziņojis, ka Latvija konsekventi turpinās savu politiku attiecībā uz tiem, kas ar savu rīcību grauj starptautisko tiesību principus, tāpēc Porečenkovs nav gaidīts mūsu valstī. Tādējādi ministrs devis mājienu, ka minētais aktieris ir nākamais nokļūšanai “melnajā sarakstā”, kur viņš jau iekļāvis Krievijas aktieri Ivanu Ohlobistinu un dziedātājus Oļegu Gazmanovu, Josifu Kobzonu un Allu Perfilovu, kura pazīstama ar skatuves vārdu Valērija.

Jau ziņots, ka internetā parādījies video, kurā Porečenkovs apmeklē promaskaviskos kaujiniekus Donbasā un pie Doņeckas lidostas no lielkalibra ložmetēja apšauda Ukrainas spēku pozīcijas.

Aktieris turklāt tērpies tā, kā parasti tērpjas žurnālisti konflikta zonās – zilā bruņuvestē un ķiverē ar uzrakstu prese. Ukrainas Iekšlietu ministrijas Izmeklēšanas komiteja piektdien ierosinājusi pret aktieri krimināllietu par līdzdalību nelikumīgā bruņotā grupējumā.

Tikmēr Ukrainas pārstāvis Eiropas Savienībā (ES) Konstantīns Jeļisejevs vērsies pie ES vadības ar lūgumu reaģēt uz Porečenkova rīcību un noteikt viņam personīgas sankcijas.

Ukrainas pretterorisma operācijas preses centrs paziņoja, ka kaujinieki ceturtdien turpinājuši apšaudīt Doņeckas lidostu, kā arī divus dzīvojamos rajonus.

Porečenkovs ieradies kaujinieku kontrolētajos rajonos reklamēt savu jaunāko filmu.
0 Komentāru