Rinkēvičs: Ceļošanas ierobežojumi jāievēro, un tos stingri kontrolēs

4 komentāri
Rinkēvičs: Ceļošanas ierobežojumi jāievēro, un tos stingri kontrolēs
REUTERS / SCANPIX

Iedzīvotājiem jārēķinās, ka stingrie ceļošanas ierobežojumi tiks stingri kontrolēti un būtu jāievēro, lai nenokļūtu nepatīkamā situācijā, intervijā “900 sekundēm” atzina ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Lasi vēl: Valdība konceptuāli vienojas aizliegt ieceļošanu no Apvienotās Karalistes, Īrijas un Portugāles

Komentējot valdības lēmumu aizliegt pasažieru pārvadājumus uz Lielbritāniju, Īriju un Portugāli un to, vai ierobežojumi tiks attiecināti uz vēl kādu valsti, Rinkēvičs teica, ka tas ir atkarīgs no saslimstības līmeņa un vīrusa mutācijas izplatības. Patlaban saslimstības līmenis Īrijā, Portugālē un Lielbritānijā ir diezgan ievērojams, taču valdība galvenokārt lēma liegt ceļot uz šīm valstīm vīrusa jauno mutāciju izplatības maksimālas aizkavēšanas Latvijā nolūkā.

Taujāts, vai valdība rēķinās ar to, ka “uz papīra” aizliegums attieksies gan uz tiešajiem braucieniem no šīm valstīm, gan arī netiešiem braucieniem caur citām valstīm, bet praksē tas ir apejams, Rinkēvičs atbildēja apstiprinoši. Tāpēc pastiprināta sauzemes robežas kontrole, kā arī diezgan daudz diskutēts par veicamajiem kontroles pasākumiem savienojošajiem reisiem.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

“Ir jāsaprot viena lieta. Līdzīgi kā ir, teiksim, ar ceļu satiksmes noteikumiem… Mēs visi saprotam, ka tos vajag ievērot, bet vienmēr ir kāds, kurš domā, ka viņš ir gudrāks, un sekas ir tādas, kādas tās ir. Šeit lielākajā mērā es tomēr gribētu cerēt uz cilvēku apzinīgumu un uz kontroles pasākumiem.”

Taujāts, cik daudz un kas nosaka ceļojuma svarīgumu vai nesvarīgumu, ņemot vērā, ka iedzīvotāji ir aicināti atturēties no nesvarīgajiem braucieniem, Rinkēvičs teica, ka, ir ļoti skaidri un izsmeļoši uzskaitīts, kas ir svarīgie iemesli ceļošanai. Piemēram, kāda tuvinieka bēru ceremonijas apmeklējums, nepilngadīga ģimenes locekļa pavadīšana, ceļošana darba vajadzību nolūkā, ja ir attiecīgie dokumenti, kas apliecina šo mērķi.

Ārlietu ministrs atgādināja, ka uzskaitījums ir pieejams gan Ārlietu ministrijas, gan valdības mājaslapās.

Viņš arī teica, ka ceļošanas ierobežojumi tiks stingri kontrolēti un būtu jāievēro, lai nenokļūtu nepatīkamā situācijā. “Šobrīd sistēma ir būvēta tā, ka, aizpildot Covid pasi par ierašanos Latvijā, jānorāda, ka ceļojums ir saistīts ar būtisku iemeslu. Jums ir jābūt uz rokas arī kādam dokumentam vai pierādījumam, kas to apliecina. Ja, šķērsojat sauszemes robežu vai, piemēram, ierodaties lidostā, var gadīties, ka policists vai robežsargs palūdz uzrādīt šos dokumentus. Var būt kāda intervija, un tad tā diskusija var izvērsties samērā interesanta.”

4 komentāri