Rindas vairāku simtu metru garumā! Kā Latvijā dzīvojošie Krievijas pilsoņi devās vēlēt prezidentu

17 komentāri

Latvijā dzīvojošie Krievijas pilsoņi balsot šodien devās ļoti aktīvi – Rīgā pie iecirkņiem veidojās garas rindas, kurās cilvēkiem nācās pavadīt pat trīs stundas.

Lai nobalsotu par kādu no Krievijas prezidenta kandidātu, rindā pie Krievijas vēstniecības jāstāv ļoti ilgi. Kalpaka bulvārī rinda stiepjas vairāku simtu metru garumā.

Rinda, metot vairākas cilpas, no Krievijas vēstniecības ēkas stiepās līdz Krišjāņa Valdemāra ielai un vēl krietnu gabalu Mākslas muzeja virzienā. Rindas galā uzrunātie atzina, ka ir gatavi gaidīt vairākas stundas.

 

Tatjana
vēlētāja

Kādas divas, trīs stundas būs jāstāv, bet tam nav nozīmes – ir labi, spīd saulīte. Cilvēki kļuvuši apzinīgi, tāpēc laikam tik daudz.

Kā novēroja LNT Ziņas, balsot bija devušies pārsvarā vecāka gadagājuma cilvēki. Notiekošo uzraudzīja gan valsts, gan pašvaldības policisti. Vairākiem cilvēkiem rokās bija pašreizējā Krievijas prezidenta Putina attēls.

Iecirknī, pēc balsošanas cilvēki atzina, ka izdarīt izvēli nav bijis grūti – pārsvarā visi atklāja, ka savu balsi atdevuši par Putinu.

Sergejs
vēlētājs

Rindā stāvēju divas stundas, es izturēju, jo man bija ļoti svarīgi nobalsot. Savu izvēli biju pieņēmis jau iepriekš.

Ludmila
vēlētāja

Es eju uz katrām vēlēšanām, tas ir mans Krievijas pilsoņa pienākums, balsoju par Putinu.

Staņislava
vēlētāja

Vēlētāju daudz, jo viņi ļoti vēlas nobalsot par savu prezidentu, kas mūs atbalsta. Es balsoju par Putinu.

Natālija
vēlētāja

Ļaudis laikam ir kļuvuši apzinīgāki, es par Putinu balsoju.

Ludmila
vēlētāja

Es balsoju par Putinu, jo viņš dara daudz laba un arī izceļas uz pārējo kandidātu fona.

Krievijas vēstniecības telpās izvietotajā iecirknī, vēlēšanu process noritēja ļoti raiti, cilvēkiem tika paskaidrots kā aizpildīt biļetenu, sievietēm tika dāvāti ziedi un katram tika pateikts paldies par balsojumu.

Aleksandrs Gomeņuks
vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs

Mēs bijām gatavi lielam cilvēku pieplūdumam, tomēr nevarējām paredzēt tādu aktivitāti. Šoreiz, salīdzinot ar pagājušajām vēlēšanām, aktivitāte ir lielāka – dienas vidū nobalsojuši jau aptuveni 2 000 cilvēku un ja tā turpināsies, aktivitātes procents būs ļoti augsts.

Balsotāji galvenokārt ir Latvijā dzīvojošie Krievijas pilsoņi, tāpat tie Krievijas pilsoņi, kuri te strādā, vai iepriekš deklarējuši, ka šajā dienā atradīsies Rīgā.

Nobalsot par Krievijas prezidentu Latvijā dzīvojošie Krievijas pilsoņi varēja piecos vēlēšanu iecirkņos – trīs atrodas Rīgā un pa vienam Daugavpilī un Liepājā.

17 komentāri