Komentāri

Mēneši, gaidot uz valsts apmaksātu medicīnisku pakalpojumu, ģimenes ārstu nepieejamība, reālās lielās izmaksas ārstējoties – tas viss un daudz kas cits ir veselības nozares lielās problēmas.

Mēs šajā rītā skaidrojām iedzīvotāju pieredzi – vai un cik ilgi viņiem nācies gaidīt uz valsts apmaksātiem pakalpojumiem medicīnā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

TNS veiktā aptauja internetā liecina, ka 18% pēdējo 12 mēnešu laikā uz valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu nācies gaidīt rindā no viena līdz trim mēnešiem. Katrs desmitais gaidījis vienu mēnesi, bet vēl 12% gaidījuši pat pusgadu. Septiņi procenti aptaujāto saka, ka gaidījuši uz palīdzību vien nedēļu.

Tādu, kuri atzīst, ka bijis jāgaida pusgadu un pat gadu, ir četri procenti. Viens procents norādījuši, ka gaidījuši vairāk nekā gadu. 43% iedzīvotāju norādījuši, ka pēdējo 12 mēnešu laikā personīgi nav izmantojuši valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl