Rimšēviča lieta: ECB prezidents Rīgā jautājumu nekomentē

0 Komentāru

Ceturtdien, 14. jūnijā, izbraukuma sēdes laikā Rīgā Eiropas Centrālās bankas (ECB) vadītājs Mario Dragi atteicās komentēt jautājumu par Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču, kuru korupcijas apkarotāji tur aizdomās par kukuļņemšanu.

Preses konferences sākumā ECB pārstāve norādīja, ka par jautājumiem saistībā ar ECB locekli Rimšēviču nekādu komentāru nebūs. Saistībā ar viņam noteiktajiem drošības līdzekļiem Rimšēvičs ceturtdien ECB padomes sēdē Rīgā piedalīties nedrīkstēja.

Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš tikmēr pārstāv viedokli, ka Latvijas tiesībsargājošajām vajadzēja ļaut Rimšēvičam piedalīties ECB lēmumu pieņemšanā.

Saulvedis Vārpiņš
zvērināts advokāts, Rimšēviča pārstāvis

Tātad [vajadzēja] atļaut Rimšēviča kungam piedalīties šajā sanāksmē un nenostādīt Latviju šādā visai neērtā stāvoklī. Šī Rimšēviča dalība ECB padomē, – kā tas varētu ietekmēt izmeklēšanu vai traucēt? Kas varētu būt tas traucējošais faktors?

Rimšēviča pienākumus pašlaik pilda Latvijas Bankas prezidenta vietniece Zoja Razmusa. Tomēr Razmusai nav balsstiesību ECB padomē.

0 Komentāru