Komentāri

Ar vērienīgu atklājumu var lepoties augu aizsardzības dienests – pārbaudē Rimi veikalos augiem konstatēta bīstamā bakteriālā iedega. Ja slimība netiktu laikus konstatēta, lielam riskam būtu pakļauti Latvijas augļudārzi.

Šī ir pirmā reize Latvijā, kad augu tirdzniecības vietā atrasta bīstamā bakteriālā iedega.
Slimība konstatēta no Nīderlandes ievestiem ugunsērkšķiem jeb dekoratīvajiem pīlādžiem. Visi veikalos esošie augi – kopumā tādi bija 87 – no apgrozības izņemti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto:

Inga Bite, Rimi pārstāve:

Visi augi, kas bija tirdzniecībā, ir centrālajā noliktavā, kur gaida utilizāciju, un saskaņā ar dienesta norādēm tas notiks viņu kompetencē, un viņu klātbūtnē augi tiks sadedzināti.

Rimi norāda, ka turpinās sadarbību ar šo augu piegādātāju, bet dekoratīvos pīlādžus vairs nepasūtīs.

Bakteriālā iedega ir bīstama augļkoku slimība, kas ātri izplatās un ir grūti ierobežojama. Tā izplatās ar kukaiņu starpniecību un pat ar lietu un vēju.

Jūlija Sebeļeva, Valsts augu aizsardzības dienesta speciāliste:

Tā nodara lielus postījumus augļudārziem, bumbierdārziem, kaitē arī pīlādžiem. 80% stādu aiziet bojā.

Lai netiku nodarītu plašs kaitējums augļudārziem, pircējiem Rimi veikalos jāatdod iegādātais augs – nauda par pirkumu tiks atmaksāta. Konkrētie augi tirgoti veikalos Rīgā, Jelgavā un Kauguros. Ja ugunsērkšķis jau ir iestādīts vai izmests, ir jāsazinās ar tuvāko Augu aizsardzības dienesta reģionālo nodaļu.

Video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl