Komentāri

Ar vērienīgu atklājumu var lepoties augu aizsardzības dienests – pārbaudē Rimi veikalos augiem konstatēta bīstamā bakteriālā iedega. Ja slimība netiktu laikus konstatēta, lielam riskam būtu pakļauti Latvijas augļudārzi.

Šī ir pirmā reize Latvijā, kad augu tirdzniecības vietā atrasta bīstamā bakteriālā iedega.
Slimība konstatēta no Nīderlandes ievestiem ugunsērkšķiem jeb dekoratīvajiem pīlādžiem. Visi veikalos esošie augi – kopumā tādi bija 87 – no apgrozības izņemti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto:

Inga Bite, Rimi pārstāve:

Visi augi, kas bija tirdzniecībā, ir centrālajā noliktavā, kur gaida utilizāciju, un saskaņā ar dienesta norādēm tas notiks viņu kompetencē, un viņu klātbūtnē augi tiks sadedzināti.

Rimi norāda, ka turpinās sadarbību ar šo augu piegādātāju, bet dekoratīvos pīlādžus vairs nepasūtīs.

Bakteriālā iedega ir bīstama augļkoku slimība, kas ātri izplatās un ir grūti ierobežojama. Tā izplatās ar kukaiņu starpniecību un pat ar lietu un vēju.

Jūlija Sebeļeva, Valsts augu aizsardzības dienesta speciāliste:

Tā nodara lielus postījumus augļudārziem, bumbierdārziem, kaitē arī pīlādžiem. 80% stādu aiziet bojā.

Lai netiku nodarītu plašs kaitējums augļudārziem, pircējiem Rimi veikalos jāatdod iegādātais augs – nauda par pirkumu tiks atmaksāta. Konkrētie augi tirgoti veikalos Rīgā, Jelgavā un Kauguros. Ja ugunsērkšķis jau ir iestādīts vai izmests, ir jāsazinās ar tuvāko Augu aizsardzības dienesta reģionālo nodaļu.

Video:

Lasi vēl