“Rimi” hipermārketus aprīko ar “dzīvības glābšanas” ierīcēm

0 Komentāru

Turpat 300 gadījumos gada laikā cilvēkiem sabiedriskā vietā apstājusies sirdsdarbība, un neatliekamās palīdzības mediķiem bijis jāveic atdzīvināšana.

Šobrīd normatīvie akti Latvijā neparedz obligātu defibrilatoru jeb “dzīvības glābšanas” ierīču uzstādīšanu sabiedriskās vietās, – taču mediķi norāda, likumdošana būtu jāmaina un ierīces uzstādīšana būtu jānosaka kā obligāta.

“Citur pasaulē tas ir arī noteikts, kad ir normatīvie akti, kas nosaka, ka jābūt šai iekārtai gan valsts, gan pašvaldības iestādēs, gan privātās iestādēs – sporta klubi, ambulatorās veselības aprūpes iestādes, kur šādai iekārtai būtu jābūt. Jo tā pati par sevi ir vienkārša. Cilvēkam klausot iekārtas komandām, veiksmīgi izdodas veikt atdzīvināšanas pasākumus,” norāda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) ārsts Roberts Fūrmanis.

Plašu rezonansi un sabiedrības atbalstu pirms dažām nedēļām izraisīja NMPD mediķu publiski izteiktā pateicība kādam lielveikala darbiniekam, kurš, laikus veicot sirds masāžu, izglāba savas kolēģes dzīvību.

Lielveikalu ķēdes vietējais varonis pamudinājis darba devēju rīkoties. Saprotot, cik izšķiroša ir katra minūte cilvēka glābšanā, līdz ierodas profesionāla mediķu komanda, uzņēmums “Rimi Latvia” ir aprīkojis visus 32 hipermārketus ar defibrilatoriem. Tie atradīsies informācijas centrā. Un vajadzības gadījumā tiks izmantoti.

Lasi vēlVeikala darbinieks, veicot sirds masāžu, izglābj kolēģes dzīvību

0 Komentāru