Rihardu no ratiņkrēsla izglāba velosipēds un zirgs. Tagad viņš ir paraiejādes Eiropas vicečempions

3 komentāri
Rihardu no ratiņkrēsla izglāba velosipēds un zirgs. Tagad viņš ir paraiejādes Eiropas vicečempions

“900 sekundes” turpina stāstu sēriju par it kā vienkāršiem, bet patiesībā absolūti lieliskiem cilvēkiem, kuri ir tepat mums līdzās. Šis ir stāsts par uzdrīkstēšanos, spītu un cīņu ar sevi. Rihards Snikus nesen kārtējo reizi izbrīnīja savus kolēģus paraolimpiešus, uzreiz pēc sacensībām pārsēžoties no zirga uz velosipēda.

Rihardam paveicies, ka dzīvo Baldonē. Te viņš var mierīgi braukāt ar riteni mazās klusās ieliņās, kur vien vēlas. Jo staigāt Rihardam ir grūti. Smagas cerebrālas triekas dēļ zēns uz mūžu varēja palikt ratiņkrēslā. Izglāba velosipēds un zirgs.

Mātes un tēva pamestais, vecvecāku izaudzinātais, viņš gandrīz nerunā, bet pabeidza skolu un koledžu, iegūstot 4. klases programmētāja diplomu.

“Ja tu nepazīsti šo cilvēku, tad nākamos divus uz ielas tu pazīsti. Un tad līdz ar to tā skola man pat piedāvāja: vai negribi laist Rihardu skolā parastajā? Es teicu: nu var pamēģināt, kāpēc nē. Domāju ka Rīgā tas nekad nebūtu noticis,” stāsta vectēvs Andrejs Jurevičs.

Tomēr par datoriķi Rihards nekļuva. Aizrāvās ar sportu. Iejādes treniņi Mārupē notiek piecas dienas nedēļā. Rihardam tas ir sirds prieks.

Nesen Rihards Snikus kļuva par Eiropas vicečempionu paraiejādē. Viņš ir A1 – vissmagākajā starptautiskajā iejādes grupā. Ir virkne elementu, kuru viņš nedrīkst izpildīt. Bet nekādas citādas atlaides sacensību laikā netiek piemērotas.

“Viņam ir ne tikai ne tikai jānosēž tajā zirgā, viņam ir riktīgi daudz jāstrādā tajā brīdī ar visu savu ķermeni lai tas zirgs viņu klausītu. Protams tā ir liela fiziska slodze. Sacensībās viņš mēdz nokāpt no zirga izpildījis to savu sniegumu. Sviedros un sarkaniem traipiem pa seju no pārpūles,” teic Paraiejādes komandas vadītāja Daria Tikhomirova.

Treneres vērtējumā, Riharda sniegums stipri uzlabojās pēc zirga nomaiņas. “Tagad viņš vairāk izmanto savu svaru, pareizāk izmanto rokas un kājas vairāk un ir iemācījies labāk saprasties ar zirgu darīt to vairāk iejādnieciski, nevis tikai sēdēt,” norāda trenere Agnese Kukaine.

Lai rezultāts būtu labs, zirgam un cilvēkam ir jājūt vienam otru. “King of the dance” – tā sauc jauno zirgu, jūt katru jātnieka gurna kustību. Šim zirgam ir ļoti nosvērts raksturs, bet citādi viņš ir kārtīgs sporta zirgs. Jo paraolimpiskais sports ne ar ko daudz neatšķiras no parastā.

Vectēvs ir lepns par mazdēlu: “Viņam nav kur sprukt. Vai nu viņš dara, vai nu viņš nedara. Kā vesels cilvēks viņš tā var paslaistīties, vai ko. Šeit viņš… viņam ir jātiek galā.”

Rihards sapņo par savu personīgo zirgu. Bet pagaidām viņam pietiekot arī ar tā dzelzs ekvivalentiem: vectēva mašīnu un riteni.

TOP komentāri

  • Elīna Puriņa
  • Anna Melbārde
    +1 +1 0

    Anna Melbārde

    Malacis! Tik tiešām daudzi cilvēki ir redzēti,kas daudz zaudējuši savā dzīvē no neuzņemibas un vājā rakstura dēļ! Malacis!
  • Aija Pigita

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl