Rīgas zupas virtuvēs izsniedz vismaz 800 porciju dienā

Komentāri

Līdz ar vēsāka laika iestāšanos pieaudzis apmeklētāju skaits galvaspilsētas zupas virtuvēs. Kopumā zupas virtuvēs Rīgā izsniedz vismaz 800 porciju dienā.

Lai arī aukstā laikā apmeklētāju skaits pieaug, kopējā tendence ir, ka katru gadu cilvēku, kuriem nepieciešama zupas virtuves palīdzība, kļūst mazāk.

Vairāk nekā 20 gadus viena no zupas virtuvēm atrodas pie Brasas cietuma, Laktas ielā. Šeit darba dienu rītos veidojas garas rindas un plkst. 10.00 no rīta sāk izdalīt ēdienu.

Pensionārs Jānis uz šo zupas virtuvi nāk vismaz piecus gadus un saka, ka šeit zupa ir viena no garšīgākajām. Turklāt tās pietiekot arī ģimenei. Cits kungs, kurš savu vārdu nevēlējās atklāt, pat vairs neatceras, cik sen jau apmeklē šo zupas virtuvi.

Vientuļi pensionāri un ilgstoši bezdarbnieki – tie ir visbiežākie Svētā Jāņa palīdzības zupas virtuves apmeklētāji, stāsta biedrības pārstāvis Māris Sirmulis.

Zupas virtuves apmeklētājs:

Es viens pats dzīvoju Hruščova kopmītnē, ko padomju cilvēki cēla, un tagad esmu galīgā nabadzībā. Visu pensiju atdodu par šo Hruščova kopmītni.

Interesanti, ka zupas virtuves darbojas ne tikai kā vieta, kur var bez maksas paēst, bet pilda arī sociālu funkciju. Zupas virtuves darbiniece Inta Jankovska atzīst, ka zupas virtuvē ir arī sapazīšanās, ”veidojas pārīši, un viss kaut kas mums te notiek”.

Līdz decembra sākumam četrās galvaspilsētas zupas virtuvēs izsniegti vairāk nekā 127 tūkstoši porciju.

Četras galvaspilsētas zupas virtuves finansē pašvaldība, bet pārējās attiecīgā nevalstiskā vai reliģiskā organizācija, kura vai nu vāc ziedojumus, vai piesaista labdarības fondus.

Vairāk uzzini video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl