Rīgas Zooloģiskajā dārzā taps jauns Vides izglītības centrs

Pievienot komentāru

Rīgas Zooloģiskajā dārzā plānots iekārtot jaunu Vides izglītības centru. Tajā bērni mācīsies par dabas daudzveidību un tās aizsardzību, redzot zvērus tuvumā, nevis grāmatas fotoattēlā.

Jaunais Vides izglītības centrs taps 1912. gadā celtajā, bet jau labu laiku neizmantotajā Pērtiķu mītnē. To pārbūvēs par energoefektīvu ēku, kur būs telpas gan skolēnu mācību nodarbībām un semināriem, gan katram apmeklētājam pieejamu izstāžu zāli.

“Plus tam visam vēl viens ekspozīciju bloks, kurā būs aplūkojami mazie pērtiķīši, citi mazie zvēriņi, kas būs kā logu aizvietotājs. Bērni varēs no iekšpuses, bet apmeklētāji no ārpuses. Tiks papildināts ekspozīciju klāsts,” saka zoodārza vadītājs Ingmārs Līdaka.

Kā stāsta jaunā centra projektētāja Lāsma Dilba, darbu apgrūtināja ierobežotā platība un vēsturiskās ēkas apjoms.

“Ir daudz vajadzību, kurās ir visas nepieciešamās telpas, ne tikai publiski pieejamās, bet arī tehniskās. Un tas viss jāapvieno ar tehnoloģijām,” saka Dilba.

Jau patlaban zoodārzā bērniem notiek mācību nodarbības par zvēriem un dabu, taču vairāk par divdesmit mazo klausītāju pašreizējās telpās nav vietas. Jaunais centrs ļaus uzņemt vairāk par simtu interesentu.

“Klasē bērnam ir grūti no bildītes iegūt emocijas. Ja redz dzīvu dzīvnieku, viņam ir viegli iestāstīt, kāpēc mums ir jāsaudzē daba un lai viņš varētu dzīvot dabā. Daudzas sugas ir tādas, kuras gandrīz dzīvo tikai zooloģiskajā dārzā. Ja nebūs domāšanas izmaiņu, daudz vairāk būs tādu, kas dzīvos zoodārzos, nevis dabā,” bilst zoodārza vadītājs.

Izglītības centrs, kurš taps no Eiropas Kohēzijas fonda līdzfinansējuma, jāpabeidz divu gadu laikā.