Rīgas Zooloģiskais dārzs nonācis finansiālās problēmās

16 komentāri
Rīgas Zooloģiskais dārzs nonācis finansiālās problēmās
Huzārpērtiķis Rīgas Zooloģiskajā dārzā. (Zane Bitere / LETA)

Finansiālās problēmās nonācis Rīgas Zooloģiskais dārzs. Tas vērsies pēc palīdzības pašvaldībā.

Zvēru dārzs ar biļešu tirgošanu gūst vien aptuveni pusi no pastāvēšanai nepieciešamajiem līdzekļiem. Patlaban jau iztērēta teju visa valsts un pašvaldības piešķirtā dotācija. Taču vajadzību arvien daudz – gan steidzami remonti, gan algu pieaugumi, kas vajadzīgi darbinieku noturēšanai.

Salīdzinājumā ar 2016. gadu šogad atalgojuma līmenis zoodārzā audzis par 8%, bet darbinieku noturēšanai ar to vienalga nepietiek. Katru gadu no jauna jāmeklē teju piektā daļa darbinieku.

Lielāko caurumu zoodārza budžetā gan radījusi dzīvnieku karantīnas bloka restaurācija. Veterinārais dienests ēku atzina par izmantošanai neatbilstošu, tāpēc tā steidzami bija jāuzlabo. Vairāk nekā pusmiljonu vērtajam projektam, kam lauvas tiesu līdzekļus piešķīra Latvijas Vides fonds, tika prasīts arī zoodārza līdzfinansējums – 86 000 eiro apmērā. Sākotnēji gan tika cerēts, ka izdosies tikt galā pašu spēkiem.

Par radušos situāciju vēstulē tika informēta Rīgas dome, kas jautājumu iekļāva Mājokļu un vides komitejas sēdes darba kārtībā. Zoodārza vadītājam nācās atbildēt uz plašu ar zoodārza darbību saistītu jautājumu loku.

Tikmēr uz Latvijas simtgadi zoodārzs plāno pabeigt Āfrikas savannas projektu, kuru realizējot vienuviet mitināsies žirafes, zebras, antilopes, degunradžputni un citi savannas dzīvnieki. Vienlaikus pakāpeniski notiek veco mītņu remonts.

TOP komentāri

 • Guntis Bobrisevs
  +5 +5 0

  Guntis Bobrisevs

  Saeima vajag laist visus dzīvot, jo dzīvniekiem jādzīvo ar dzīvniekiem kopā !!!
 • Antons Aleksāns
 • Dagnija Kroiča
  +3 +3 0

  Dagnija Kroiča

  Atceros zoo apmeklējumu PSRS laikos.... Tagad droši metat man ar akmeņiem... :D Tas bija brauciens, kuru gaidīju katru vasaru. Tagad tā vairs nav. Bērni reizi bijuši, vairs neizrāda interesi... Tur vienkārši vairs nekā nav. Trīs kukaiņi piecos plauktos, novārguši lopiņi un desmitiem tukšu būru.
  Vienīgā vieta, kur var manīt cilvēku "burzmiņu" ir tīģeru plantācija. Tie parādās diezgan reti un tiešām ir ļoti skaisti.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl