Rīgas Zooloģiskā dārza filiālē “Cīruļi” šogad pieckāršojies apmeklētāju skaits

0 Komentāru

Pandēmijas laiks licis vēl vairāk iepazīt un apskatīt dzimto pusi. Un, ja agrāk šķita, ka 200 kilometru ir daudz, tad šobrīd tā vairs nešķiet. Piemēram, Rīgas Zooloģiskā dārza filiāle “Cīruļi”, kas atrodas Liepājas pusē, šogad pieckāršojies apmeklētāju skaits.

Filiāle “Cīruļi” izveidota gandrīz pirms 30 gadiem. 137 hektāros, plašos aplokos un mītnēs aplūkojami 38 sugu savvaļas dzīvnieki, kā arī 12 sugu un visdažādāko šķirņu mājdzīvnieki.

Ēzeļu radinieki – kiangi – bija vieni no pirmajiem dzīvniekiem, kurus “Cīruļos” izvietoja. Līdz tam zoodārzos kiangi pārsvarā dzīvoja pa vienam, bet “Cīruļos” izdomāja, ka šeit varētu salikt lielu baru lielā teritorijā.

Rīgas zoodārza filiāles ”Cīruļi” vadītājs Arnis Bergmanis stāsta: “Vai viņi spētu atjaunot sava bara funkcijas dabiskā vidē. Tas arī šeit, 36 hektāros, pierādījās. Kiangi spēj ar instinktiem vadīti atjaunot sava bara attiecības: izveidot baru, audzināt kumeļus.”

“Cīruļos” var arī apskatīt plēsīgo putnu kompleksu – vairāki putni šobrīd perē.

Lasi vēl – ”Cīruļos” dzimušās melno grifu mātītes veiksmīgi iekļāvušās savvaļas dzīvē Bulgārijā un Turcijā

“Klinšu ērgļi, melnie grifi, ūpji un jūras ērgļi. Kas no tā visa sanāks un vai izšķilsies, to pašreiz nevaram pateikt. Šobrīd viss ir procesā,” bilst Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns.

“Cīruļos” šā gada pirmajos trīs mēnešos apmeklētāju skaits pieckāršojies salīdzinājumā ar citu gadu ziemas mēnešiem.

“Prieks redzēt, ka brauc cilvēki. Tas laikam būs šis izskaidrojums: ja robeža ir ciet, cilvēki vairāk kuļas pa iekšzemi,” saka ”Cīruļi” vadītājs.
0 Komentāru