Rīgas zoodārzs aicina veidot virtuālu kukaiņu izstādi

Pievienot komentāru
Rīgas zoodārzs aicina veidot virtuālu kukaiņu izstādi
900 SEKUNDES

”Kukaiņu salidojums” – virtuālā Rīgas Zoodārza izstāde ar šādu nosaukumu ir guvusi ļoti plašu Latvijas bērnu atsaucību. Jaunāko klašu skolēni ne tikai vēro izstādi, bet paši veido un fotografē savus darbus.

“Kukaiņu salidojumā” piedalās jau vairāki simti bērnu un viņu darbu. Daudzie darbi ir redzami Rīgas zoodārza “Facebook” kontā.

“Skolotāja mums uzdeva uztaisīt kaut kādus kukaiņus,” Mežciema pamatskolas audzēkne Sabīne norāda, ka par “Kukaiņu slidojumu” viņa uzzināja no skolotājas. Sabīne sava darba veidošanā izmantoja dažādus mājas augus.

“Man pirmā ideja bija izveidot tauriņu, tas ir mans mīļākais dzīvnieks – kukainis,” saka Sabīne, kura mācās 2. klasē.

Līdz ar tauriņu Sabīne izveidoja arī citus kukaiņus, kurus nofotografēja un augšupielādēja Rīgas zoodārza “Facebook” kontā.

Savukārt 2. klases skolēns Ralfs savu darbu veidoja ārpus mājām, un tāpēc viņš izmantoja dažādus mežā pieejamus materiālus: “Es taisīju vaboli, viņas ķermenis bija vecas ozola lapas, kājas bija no koka zariem un galvai čiekurs.”

Izmantojot visdažādākos materiālus, kādus vien var atrast, bērni ir izveidojuši ļoti daudzus kukaiņus.

Rīgas zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns norāda, ka kukaiņu salidojumā satikušies jau aptuveni 200 kukaiņu. Māris atgādina, ka jauna darba veidošanai vislabāk idejas var iegūt apskatot dzīvos kukaiņus.

“Kukaiņu veidošanas procesā ir jāievēro dažādas nianses, likumsakarības, kas kukaiņiem ir raksturīgas. Gan sešas kājas, gan citas ķermeņa daļas, tas jāpapēta no bioloģiskā viedokļa un tad var kombinēt no dabas materiāliem,” norāda Lielkalns.

Jau izveidotos darbus iespējams redzēt zoodārza “Facebook” kontā.