Rīgas Zoodārza ilggadējais vadītājs dodas pelnītā atpūtā

0 Komentāru

“Tāpat jau visu laiku sirds jutīs līdzi un prātā domāšu par zooloģisko dārzu,” ar šādām sajūtām no Rīgas Zooloģiskā dārza atvadās tā ilggadējais direktors un valdes priekšsēdētājs Rolands Greiziņš.

Viņš zoodārza vadītāja amatā ir pārvēlēts vairākkārt un tagad pēc kārtējā pilnvaru termiņa beigām Rolands Greiziņš nolēmis uz priekšsēdētāja amatu vairs nekandidēt.

Rolands Greiziņš direktora pienākumu izpildītāja amatā pirmo reizi stājās gan Latvijai, gan arī zooloģiskajam dārzam grūtā laikā, – 1995. gadā.

Rolands Greiziņš
Rīgas Zooloģiskā dārza vadītājs no 1995. līdz 2017. gadam

Daudz kur bija kaut kas sākts un pamests, bet tā pamestība bija jau vairākus gadus…

Bija jāpieņem arī virkne nepatīkamu lēmumu. Zoodārzā jāsamazina gan darbinieku, gan arī dzīvnieku skaits.

Rīgas zoodārzā kopā ar Kalvenes filiāli tagad strādā 150 darbinieku, kas ir uz pusi mazāk nekā deviņdesmitajos gados. Arī dzīvnieku skaits ir mazāks, aptuveni 3000, kas ir aptuveni par ceturtdaļu mazāk nekā pirms divdesmit gadiem.

Dzīvnieki ir vesti prom un vesti klāt, visas izmaiņas nosaukt nav iespējams. Pēdējās desmitgades lielākais zaudējums ir atvadīšanās no ziloņiem, taču to kompensē žirafu atgriešanās.

Rolands Greiziņš Rīgas Zooloģisko dārzu vadīja 22 gadus līdz šā rudens 15. novembrim, kad viņam noslēdzās kārtējais pilnvaru termiņš. Taču šajā reizē viņš vadītāja amata termiņa pagarināt neplāno.

 
 
0 Komentāru