Rīgas zoodārza iemītnieku ģimenēs valda kņada un rotaļas – piedzimuši vairāki mazuļi

0 Komentāru
Rīgas zoodārza iemītnieku ģimenēs valda kņada un rotaļas – piedzimuši vairāki mazuļi
Foto: Rīgas zoodārzs

Droši var teikt, ka Rīgas zoodārzā jau sen iestājies pavasaris, informē zooloģiskā dārza informācijas dienests.

Lai arī Japānas dzērves un pāvi priecīgi klaigā un sveic gaismas atgriešanos, tomēr pavasarīgā noskaņa valda jaunajās Terārija ēkas ekspozīcijās – tur mazuļi saradušies papagaiļiem žako, surikatiem un arī klinšu damaniem. Arī daudzviet citur valda priecīga kņada – pirms pāris dienām melnu kumelēnu sagaidījusi baltā poniju ķēvīte Prelūdija, lemuru un Galapagu bruņrupuču ekspozīcijā mazulis kaķu lemuriem.

Rīgas zoodārza klinšu damana rotaļas

Pirms Rīgas Zoodārzā sarkanastei žako izšķīlies mazulis. Parasti šie papagaiļi ligzdo dobumos, bet šis pāris ligzdu izveidojis uz zemes, ļaujot apmeklētājiem vērot žako privātās dzīves ainiņas.

Papagaiļu ģimenes ikdiena

Savukārt 12. februārī Rīgas zoodārza surikatu saimi papildināja divi jaundzimušie mazuļi.

Surikatu saimes ikdienas dzīves raibumi zoodārzā

Mazuļu birums ir ne tikai Terārija ēkas ekspozīcijā, bet arī citus zoodārzā. Lemuru un Galapagu bruņrupuču ekspozīcijā kopš 2. februāra vienai mātītei redzamas divas melnbalti strīpainas astes. Tas tāpēc, ka viņai pie vēdera vilnas pieķēries mazulis. Šobrīd mazulis jau ir krietni paaudzies un labi saskatāms. Vislabāk to var aplūkot ģimenes pusdienlaikā plkst. 13, kad saimei tiek pasniegts banāns. Mazulis no šāda cienasta pagaidām vēl atsakās, jo tam pietiek ar mātes pienu.

Savukārt visjaunākais mazulis ir 3. martā dzimusī ponijmeitene Kapteine. “Ja aplokā blakus kamieļiem redzat baltu poniju, kuram blakus skraida gandrīz melns kumelēns, tad ziniet, ka tā ir māte Prelūdija ar savu nesen dzimušo pēcnācēju,” raksta zoodārzs. Mātei Prelūdijai un ogļmelnajam tēvam Krikumam šis nav pirmais kopīgais mazulis. Iepriekšējais kumeļš gadu gaitā kļuvis gaišs un pēc vairākiem gadiem kļūs pilnīgi balts kā māte. Turpretī šī gada ponijmeitenei Kapteinei apmatojums ir savādākos krāsu toņos, tādēļ interesanti būšot vērot, kāds dzīvnieks izskatīties pieaudzis.

0 Komentāru