Rīgas Zooloģiskajā dārzā atklās Tropu mēnesi

Komentāri
Rīgas Zooloģiskajā dārzā atklās Tropu mēnesi
Foto: LETA

Šodien, 7. februārī, plkst. 12.00 Rīgas Zooloģiskā dārza Tropu mājā norisināsies 13.Tropu mēneša atklāšana, vēsta Zooloģiskā dārza pārstāvji. Tropu mēnesis Rīgas Zooloģiskajā dārzā noritēs līdz 1. martam.

Iepriekšējos gados zoodārzs pievērsies konkrētu dzīvnieku grupu vai dzīvei noderīgu īpašību un pielāgojumu izpētei, kā arī dažādu faktoru ietekmei uz tropiem. Šoreiz tiks pētīts, kas īsti ir tropi, kur tie atrodas, kādi tajos ir klimatiskie un dzīves apstākļi un kas tur dzīvo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Darba dienās zooloģiskais dārzs piedāvās nodarbības skolēnu grupām par dzīvniekiem dažādās siltuma joslās, par to daudzveidību dabas ainavās, kā arī par dzīvnieku savdabību dabas zonās un kontinentos. Skolēniem paredzēta arī tematiska ekskursija Atklāj, kas ir tropi!. Uz nodarbībām jāpiesakās iepriekš pa tālruni 67 518 669 vai rakstot e-pasta vēstuli uz riga.zoo.skola@gmail.com.

Sestdienās un svētdienās ikviens interesents varēs piedalīties radošajās un pētnieciskajās aktivitātēs Tropu mājā no plkst.12 līdz 16.

Tropu mājā Tropu mēneša laikā būs sastopami arī jauni iemītnieki. Pagājušā gada decembrī izšķīlās pieci Zībenrika čūskkakla bruņrupuču mazuļi. Kā pastāstīja speciālisti, šī suga dabā nav apdraudēta, taču tiek turēta tikai nedaudzu zooloģisko dārzu kolekcijās. Vēl mazāk esot tādu dārzu, kur panākta šīs sugas vairošanās nebrīvē, tāpēc Rīgas Zooloģiskajā dārzā priecājas par kolēģu panākumiem. Dabā šīs sugas bruņurupuči sastopami Dienvidaustrumāzijā un Austrālijas ziemeļos. Tropu mājā bruņurupucēni būs apskatāmi speciālā terārijā.

Pirmo reizi Tropu mēnesī nedēļas nogalēs aktīvi līdzdarbosies jauns un neparasts iemītnieks Naksnītis. Zoodārza speciālisti paskaidroja, ka tā ir būtne, kas lieliski pielāgojusies dzīvei tropos – ar garu un ziņkārīgu degunu, garām ūsām, garu asti un, galvenais, ļoti sabiedriska, it īpaši kontaktējoties ar apmeklētājiem. Naksnītis esot līdzīgs tikai un vienīgi Naksnītim.

Februārī apmeklētājus aicina apmeklēt arī zoodārza filiāli Cīruļi, kur šomēnes apmeklējums būs par 50% lētāks. Vēl Zooloģiskais dārzs katru dienu no plkst.10 līdz 13 aicina vērot tīģerēnu Tora un Odina rotaļas, kuras uzrauga viņu māmiņa Katrīna. Ikvienam ir iespēja vērot tīģerēnu un viņu mātes rotaļas tiešsaistē tigeri.lattelecom.tv. Pēc plkst.13 aplokā uzturas mazo svītraiņu tēvs Pans Janeks, kurš novērtē mazo palaidņu sastrādātos nedarbus.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl