Rīgas zoodārza tīģeris Augusts saņēmis jaunu rotaļlietu

0 Komentāru
Rīgas zoodārza tīģeris Augusts saņēmis jaunu rotaļlietu
RĪGAS ZOODĀRZS

Rīgas zooloģiskajā dārzā pavisam nesen tīģeris Augusts saņēma jaunu rotaļlietu – no nolietotām ugunsdzēsēju ūdens šļūtenēm izgatavotu “guļamtīklu”, informēja zoodārzā.

Trīsgadīgais Amūras tīģeris Augusts kļuvis par daudzu Rīgas zoodārza apmeklētāju mīluli, jo nereti ieinteresēts rosās pie paša skatu laukuma stikla, kļūstot par neskaitāmu “selfiju” galveno varoni. Savukārt brīvajā laikā lielais kaķis nodarbojas ar “lielgabarīta atkritumu apsaimniekošanu”, jo viņa mīļākās rotaļlietas ir autoriepas, grabošas plastmasas mucas un gandrīz metru liela plastmasas boja.

Nu Augusta rīcībā nodots no ugunsdzēsēju šļūtenēm savīts “guļamtīkls”. Tā kā tīģeris, kā jau kaķim pienākas, ir visai piesardzīgs, jaunā “rotaļlieta” tika padarīta “interesantāka”, viducī ievietojot pāris gabaliņus gaļas. Tas lieliski palīdzēja pārvarēt neuzticību dīvainajam rīkam. Tā kā paredzams, ka, pieaugot Augusta interesei par neparasto rotaļlietu, tās mūžs būs visai īss, Rīgas zooloģiskais dārzs labprāt pieņemtu no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vēl kādu rituli nolietotu un elastību zaudējušu šļūteņu.

No šā materiāla gatavotas rotaļlietas prastu novērtēt arī lauvas Cvanga un Kali, kuriem arī ir visai rotaļīga daba. Lieti noderētu arī kāda iespaidīgu izmēru plastmasas boja, jo savulaik jauno futbolistu dāvātās futbolbumbas jau kļuvušas pārāk ierastas.

Šobrīd no šļūtenēm darināti “šūpuļtīkli” ir arī lūšiem un pērtiķiem geladām bet daudzu dzīvnieku ikdienas un uzvedības  dažādošanai lieti noder gan kartona kastes, gan plastmasas pudeles un citas cilvēku sadzīvē vairs nenoderīgas lietas.

Amūras tīģeris Augusts, kuru pērn uz Rīgu atveda no Ebersvaldes zoodārza Vācijā, mūsu zoodārzā nedzīvo viens, viņam kaimiņos mīt arī četrarpus gadus vecā, Bezansonas zoodārzā Francijā dzimusī tīģeriene Taiga, kura gan ir krietni piesardzīgāka un bezbēdīgās rotaļās neiesaistās. Taigas tēvs ir 2011. gadā Rīgas zoodārzā dzimušais tīģeris Klifs Grants, kuru, kopā ar kucēnu, izaudzināja zoodārza dzīvnieku kopējas.

Tā kā tīģeri ir izteikti vientuļnieki, tie lielajā aplokā tiek izlaisti pārmaiņus un satiksies uz īsu brīdi vien tad, kad būs pienācis īstais laiks kopā padomāt par pēcnācēju radīšanu un šīs, savvaļā apdraudētās un Pasaules Sarkanajā grāmatā (IUCN) ierakstītās sugas turpināšanu.

0 Komentāru