Rīgas zoodārzā jauni dzīvnieki – Garneta galago, Grevi zebras, vidēja suņa lieluma briedītis un atgriezušies Amūras tīģeri

Pievienot komentāru
Rīgas zoodārzā jauni dzīvnieki – Garneta galago, Grevi zebras, vidēja suņa lieluma briedītis un atgriezušies Amūras tīģeri
Ķīnas mudžaks Mondo. (RĪGAS ZOODĀRZS)

Rīgas Zooloģiskajā dārzā ieradušies jauni dzīvnieki, tostarp uz pastāvīgu dzīvi ir atgriezušies tīģeri, no kuriem viens ir Latvijā dzimušā tīģera Klifa Granta meita, liecina Rīgas Zooloģiskā dārza informācijas dienesta publiskotie jaunumi.

Pirms deviņiem gadiem Rīgā dzimušais Amūras tīģeris Klifs Grants savulaik aizbrauca uz Francijas austrumdaļu Bezansonas zooloģisko dārzu. Tur sekmīgi strādājis par tīģeri un parūpējies par sešiem pēcnācējiem, tostarp trim puikām un trīs meitām. Nupat viņa jaunākā meita, četrus gadus vecā Taiga, ieradusies Rīgā uz pastāvīgu dzīvi. Kopā ar viņu Rīgas Zooloģiskajā dārzā ieradies arī precinieks – divarpus gadīgais tīģerpuisis Augusts no Ebersvaldes zoodārza Vācijā.

Patlaban dzīvnieki iepazīst jauno mītni un izturas itin piesardzīgi un aizdomīgi, nereti strauji reaģējot uz neparastiem trokšņiem.

Rīgas Zooloģiskā dārza speciālisti atzīmē, ka patlaban dzīvnieki iepazīst jauno mītni un izturas itin piesardzīgi un aizdomīgi, nereti strauji reaģējot uz neparastiem trokšņiem.

Rīgas Zooloģiskais dārzs piedalās reti sastopamo Amūras tīģeru starptautiskajā nebrīves turēšanas un vairošanas programmā (EEP), lai uzturētu zoodārzos kvalitatīvu šo dzīvnieku populāciju.

Gandrīz pirms desmit gadiem – 2011. gadā – Rīgas Zooloģiskajā dārzā piedzima tīģerēns Klifs Grants, par kuru rūpēties nācās zoodārza darbiniekiem. Lai nodrošinātu dzīvniekam pilnvērtīgas rotaļas un attīstību, Klifam tika atrasts draugs – suns Prada. Tas ļāva cerēt, ka mazais svītrainis izaugs par kārtīgu tīģeri ar sugai raksturīgu uzvedību.

Kā zināms, pilnīgā cilvēku aprūpē augušam dzīvniekam ir sarežģītāk izveidot pilnvērtīgas attiecības ar savas sugas pārstāvjiem. Tādēļ tiem rodas problēmas ar vairošanos. Savukārt Klifa meitas Taigas un pārējo pēcnācēju parādīšanās liecina, ka Rīgas Zooloģiskā dārza speciālistu cerības un pieliktās pūles ir pilnā mērā attaisnojušās un tagad atkal ir jāapliecina sava profesionalitāte, jo Amūras tīģeru EEP programmas koordinatori Rīgas Zooloģiskajam dārzam uzticējuši jaunu un perspektīvu tīģeru pāri – Taigu un Augustu.

Tāpat pirms nedēļas Rīgas zoodārzā ieradušās arī Grevi zebras, kas būs apskatāmas vēlāk. Tāpat Rīgas zoodārzā vēl viens jauns iemītnieks – Ķīnas mundžaks Mondo, kas ir vidēja suņa lieluma briedītis ar īsiem, bet relatīvi masīviem radziņiem un gariem ilkņiem, kas no augšžokļiem stiepjas pāri lūpām. Mondo mīt netālu no kamieļiem un uztraukuma brīžos izdveš skaņas, kas atgādina suņa rejas. Savu teritoriju tie no sugas brāļiem aizsargā galvenokārt izmantojot ilkņus, ne tik daudz ragus.

Zoodārzā ieradušies arī Garneta galago – brāļi Tabo un Tajo, kuru suga salīdzinājumā ar Senegālas galago, kas arī dzīvo šajā pat ekspozīcijā, ir apmēram piecas reizes lielāka un salīdzinoši īsākām ausīm.