Rīgas Ziemassvētku tirdziņi – izdevīgākie Eiropā! Uz gadumiju tūristu piesaistes kampaņas netiek plānotas

Pievienot komentāru
Rīgas Ziemassvētku tirdziņi – izdevīgākie Eiropā! Uz gadumiju tūristu piesaistes kampaņas netiek plānotas
Kaspars Krafts / f64

Vēl krietni pirms valsts svētkiem Rīgā sākuši darboties pirmie Ziemassvētku tirdziņi. Iespējams, par labu reklāmu tiem tagad kalpos britu aptauja, kurā šogad tie atzīti par izdevīgākajiem Eiropā. Tikmēr pati Rīga plašākas reklāmas kampaņas uz gadu miju neplāno.

Līdz gadumijai vēl teju divi mēneši, taču Līvu laukumā jau kopš novembra sākuma darbojas Ziemassvētku tirdziņš. Pagaidām gan rosība te nav liela, un Ziemassvētku noskaņojums, visticamāk, izpaliek sniega trūkuma dēļ. Tirgotāji atzīst, ka aktīvākie pircēji ir tūristi.

Galvenais Ziemassvētku tirdziņš Rīgā jau 17 gadus tiek organizēts Doma laukumā. Pagaidām tur vēl ir tukšs, taču pēc divām nedēļām tiks uzslietas pirmās tirdzniecības vietas.

Lielbritānijas pasta kompānija “Post Office” secinājusi, ka šogad Eiropā ekonomiski izdevīgākie Ziemassvētku tirdziņi ir Rīgā. Pētījumā secināts, ka kopējās izmaksas kādā no Rīgas Ziemassvētku tirdziņiem divām personām nedēļas nogalē būtu 570 eiro. Šajā ziņā esam apsteiguši Minheni, Prāgu, Berlīni, Vīni un Stokholmu.

“Tā būtība ir tāda – mēs negribam to radīt kā tādu vienkāršu tirgošanās vietu, bet tai ir jākļūst kā tradīcijai nevis mums ar jums vai tikai tūristiem, bet tai ir jākļūst kā tradīcijai jaunajiem rīdziniekiem, tā ir tā ideja,” stāsta Ziemassvētku tirdziņa rīkotājs Andris Kreislers.

Eiropā mūsu Ziemassvētku tirdziņi ir pamanīti un atzīti, taču plašāku kampaņu tūristu piesaistei Rīga šajā gadu mijā neplānojot. Par tūrismu atbildīgie uzskata, ka pietiek ar stāstu par vecāko Eiropas Ziemassvētku egli, ar ko tūristi tiek aicināti uz Rīgu jau kopš 2010. gada.

“Stāsts nekur nepazūd, tiešām tie ir fakti, ir apliecinājumi, ka Ziemassvētku eglīte tiešām šeit ir pirmo reizi izrotāta, un dokumentāli tas ir apstiprināts Melngalvju arhīvos, bet tas nav galvenais. Uz Rīgu brauc vienkārši kā uz gardēžu pilsētu, Eiropas metropoli, uz skaistu ziemeļu pilsētu, kur ir ļoti ļoti bagātīga kultūras dzīve,” stāsta ”Live Riga’’ valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča.

Šobrīd “Live Riga” mājaslapā tūristi uz Rīgu tiek vilināti ar aptuveni 40 dažādiem Ziemassvētku pasākumiem un koncertiem.

Lai gan precīzi dati par to, cik daudz tūristu būs apmeklējuši Rīgu šogad, būs zināmi tikai februārī, jau tagad esot zināms, ka, salīdzinot ar pagājušo gadu, tūristu skaits palielinājies par 10%. Tūrisma nozarē strādājošie atzīst, ka tas esot tieši saistīts ar sniegu – jo sniegotāka gadu mija, jo tūristiem lielāka interese apmeklēt Rīgu.

Lasi vēl