Komentāri

Pērn ūdens policija sezonu noslēdza ar 206 noformētiem pārkāpumu protokoliem, kas ir gandrīz divreiz vairāk nekā 2013. gadā. Jaunās – septītās – sezonas sākuma bilance ir 11 pārbaudīti peldlīdzekļi un jau 2 pārkāpumi par to, ka cilvēki kuģojuši bez nepieciešamā aprīkojuma.

”Visbiežākais pārkāpums, ar kuru sastopamies, ir tieši aprīkojums. Otrajā vietā ir, ka cilvēki kaut kādu iemeslu dēļ nav paņēmuši līdzi peldlīdzekļa dokumentus un trešajā vietā ir navigācijas zīmju neievērošana,” stāsta SUB 3. rotas komandieris Artūrs Plaudis.

Kraso noformēto protokolu skaita palielinājumu policija skaidro ar to, ka paši kontrolētāji kļuvuši bargāki un ar ūdenstransporta līdzekļu vadītājiem vairs neauklējas. Arī šogad 16 cilvēku komanda turpināšot stingrāk uzraudzīt drošību uz ūdens.

Ik gadu tā dēvētā ūdens policija Rīgas reģiona ūdeņos patrulē no maija līdz decembra sākumam un kopējā pārraugāmā teritorija lēšama apmēram puse no pašas Rīgas platības.

Minimālais sods ir 7 eiro, ja vadītājam nav līdzi dokumentu, bet maksimālais – 700 eiro par atkārtotu pārkāpumu, vadītājam esot reibumā. Karstā laikā, kad arī peldsezona ir pašā plaukumā, policija saskaras ar vēl citām problēmām.  ”Ir mums diezgan daudz nelegālās peldvietas un bieži vien gadās, ka cilvēki izpeld pa vidu upei – Daugavai, it sevišķi Buļļupē tas ir aktuāli. Un arī tie ūdenstransporta līdzekļu vadītāji, viņi vienkārši var nepamanīt,” stāsta Artūrs Plaudis. Sezonā visu diennakti Rīgas ūdeņos dežūrē vismaz viena patruļa.

”Ja gadījumā notiek vairākās vietās pārkāpumi, mēs varam piesaukt palīdzībā arī pašvaldības policiju un robežsardzi, līdz ar to resursu pilnīgi pietiek,” SUB 3. rotas komandiera vietnieks Aivars Junkers.

Tikmēr pašai policijai jaunā sezona iesākusies ar nemainīgiem darba apstākļiem galvenā dežūrposteņa vietā – gadiem tur nav ūdens un arī patruļai domātie ūdens spēkrati ātruma pārkāpējiem nemaz nevar turēt līdzi. Uz to policisti atbild, ka pagaidām ar to samierinās un cer, ka iepriekš saņemtie solījumi no atbildīgajām institūcijām atrisināt situāciju, arī sekmēsies ar reālu rīcību.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl