“Rīgas ūdens” plāno būtiski paaugstināt tarifus

25 komentāri
“Rīgas ūdens” plāno būtiski paaugstināt tarifus
Foto: Pixabay.com

Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem nākamgad, visticamāk, būs jārēķinās ar lielākiem tēriņiem par ūdeni un kanalizāciju. “Rīgas ūdens” vērsies pie regulatora ar lūgumu ļaut palielināt tarifus. Uzņēmums vēlas panākt, lai vidējais mājsaimniecības ikmēneša rēķins augtu par aptuveni trijiem eiro.

Ja “Rīgas ūdens” tarifu projekts atbalstīts, izmaiņas stāsies spēkā nākamā gada 1. aprīlī. Piektdien ar ieceri varēja iepazīties iedzīvotāji un visi citi interesenti, kas “Rīgas ūdens” vadību varēja iztaujāt klātienē.

Tāpat uzmanību piesaistījuši plānotie ūdensvadu remonti, kuru veikšanai uzņēmums pat plāno ņemt kredītu. Papildus tam jāpārskata darbinieku algas. Uzņēmuma ienākumi tikmēr nepalielinās.

Plānots, ka tarifi kāps par aptuveni ceturto daļu. Par kubikmetru ūdens un kanalizācijas 1,28 eiro vietā plānots prasīt 1,63 eiro. Vienai mājsaimniecībai mēneša rēķins pieaugs par nepilniem trijiem eiro.

Regulators tikmēr sola ar tarifu projektu rūpīgi iepazīties, jau tagad par to ir radušies daudz jautājumu. Jauno “Rīgas ūdens” tarifu projektu regulatoram jāizvērtē četru mēnešu laikā.