“Rīgas satiksmes” autobusos Garkalnes, Mārupes un Salaspils novados būs jāievēro marķētās sēdvietas un savstarpējā distancēšanās

1 komentārs
“Rīgas satiksmes” autobusos Garkalnes, Mārupes un Salaspils novados būs jāievēro marķētās sēdvietas un savstarpējā distancēšanās
PAULA ČURSKTE / LETA

Saskaņā ar valdības lēmumu no rītdienas, 27. novembra, pārvietojoties “Rīgas satiksmes” autobusos Garkalnes, Mārupes un Salaspils novados, būs jāievēro marķētās sēdvietas un savstarpējā distancēšanās, informēja uzņēmumā.

Sēdvietas tiks marķētas – 7., 10., 16., 25., 28., 29., 43, 50. un 55. autobusa maršrutā.

Analizējot pasažieru plūsmas “Rīgas satiksmes” esošajos autobusos Garkalnes, Mārupes un Salaspils novadu teritorijā, redzams, ka līdzšinējais pasažieru piepildījums ir robežās no aptuveni 17% līdz 39%, nesasniedzot 50% robežu, tāpēc ieviestās papildus drošības prasības neradīs būtiskas izmaiņas pasažieriem.

Jau ziņots, ka 2020. gada 24. novembrī pieņemtie grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 6. novembra rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” cita starpā paredz, ka pilsētas sabiedriskā transporta pārvadātājam jāorganizē iekāpšanu un izkāpšanu tā, lai pasažieru skaits transportlīdzeklī nepārsniedz 50% tā ietilpības.

Ja transportlīdzeklī tā specifikas dēļ nav iespējams kontrolēt pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, transportlīdzeklī tiek marķētas sēdvietas, nodrošinot distancēšanās prasības.

Uzņēmumā arī aicina saziņai ar “Rīgas satiksmi” izmantot informatīvo tālruni 20361862 vai arī sūtīt e-pastu uz [email protected] Tāpat ar uzņēmumu var sazināties sociālā tīkla platformās vai izmantojot mājaslapā www.rigassatiksme.lv esošo sadaļu “Sazinies ar mums”.